Бельгієць Грег ван Авермат – олімпійський чемпіон групової гонки в Ріо-де-Жанейро

Тільки що закінчилася групова гонка на олімпійській трасі в Ріо-де-Жанейро

Численні падіння, в тому числі і фаворитів велогонки Вінченцо Нібалі і Серхіо Енао за 10 кілометрів до фінішу до останніх 6 кілометрів гонки зберігали інтригу і тримали в напрузі глядачів.

Бельгієць Грег ван Авермат – олімпійський чемпіон групової гонки в Ріо-де-Жанейро! Якоб Фульсанг срібний призер. Бронзовий призер Рафал Майка – божий помазанец і божевільний щасливчик, інакше не назвати удачу, з якої перемога поляку так і підносилася на блюдечку із золотою облямівкою. На останніх 50 метрах фінішного створу облямівка виявилася бронзовою.

Ван Авермат

Спортсмени подолали 237, 5 кілометрів дистанції. З 142 гонщиків фінішували тільки 63. Наш Андрій Гривко 41-м перетнув фінішну лінію в парі з бельгійським чемпіоном Філіпом Жильбером. Андрій Хрипта та Денис Костюк не фінішували.

ТИм

Перше коло гонщики пройшли 4 рази з проходженням двох підйомів: Грумарі (Grumari), вузька дорога з підйомом протяжністю 1,3 км із середньою градієнтом 9.4%, максимальним – 24.1%, і спуском, і Грота Фунда (Grota Funda) – підйом протяжністю 2 , 13 км із середньою градієнтом 6,8%, максимальним – 10.3% і спуском.

Коло включало в себе секцію бруківки протяжністю 2 км.

Друге коло – Каноас / Віста Шінеза (Canoas / Vista Chinesa) долали 2 рази, а його підйоми – 3 рази: Каноас, перехідним в підйом Віста Шінеза – 8,9 км з технічно складним спуском протяжністю 6 км.

Підйом Каноас Віста Шінеза (Canoas Vista Chinesa) – протяжність 8,9 км, перепад висот 635 м, середній градієнт 6,2%, максимальний – 19,9%.

Вершина заключного підйому знаходилася за 14,8 км до фінішу. Спуску з неї виявився фатально небезпечним для багатьох спортсменів. Саме тут близько 5 гонщиків впали і отримали травми. Дистанцію завершив рівнинний сектор протяжністю 8 км, що проходить через пляжі Іпанема і Копакабана перемогою бельгійця Грега Ван Авермата.

резы группа1резы группа2резы группа3