Блискучі велосипедисти на фоні футболу

Відомий американський журналіст Джейсон Гай на сторінках газети Уолл Стріт Джорнал – найпопулярнішого друкованого видання США, назвав Чемпіонат Світу з велоспорту в Річмонді – найважливішим, найяскравішою подією в спорті, заради якого він пропустив ігри серії NHL (хокей для американців – це святе) і зізнався, що аніскільки про це не шкодує!

Наразі велоспорт для Америки зараз важливий навіть більше, ніж в золоті часи Армстронга. Яким побачив ЧС в Річмонді один з кращих публіцистів Америки містер Гай, пропонуємо ознайомитися з перекладом статті:

Я пропустив усе це тому, що був у Річмонді на чемпіонаті світу з велоспорту. Можливо, вам здається, що це звучить божевільно та я ні про що не шкодую. Я не кажу, що все це через мою любов до велоспорту. Добре, частково через мою любов до велоспорту. Це правда. Але, також, я вірю, що все, що відбулося у Річмонді минулої неділі стало надзвичайною подією для міста і святом прекрасного виду спорту. Якщо це вас не вражає, тоді скажу, що там було багато пива.

Це було неперевершене дійство. Велоспорт існує вже досить давно і ґрунтується на титанічній витривалості спортсменів – для прикладу, в неділю проходила чоловіча гонка еліт, яка тривала понад шість годин і протяжність її була 162 милі, що приблизно складає відстань від Портланду до Провіденс. І сюди ви не приходите подивитись на посмішки учасників під час гонки, ви приходите подивитись на їх страждання. І Річмонду це відомо: їх візитівкою являється Лібі Хіл зі своїми звивистими дорогами у поєднанні з камінням, що більше схоже на шлях до помешкання Дракули із Трансільванії.

Понад тиждень Лібі Хіл було місцем де все відбувалось. Там були тисячі глядачів одержимих велоспортом – були і новачки, які вздовж усього маршруту очікували на те, щоб подивитись на найкращих світових гонщиків. Недільний ранок для більшості людей розпочався вибухом овацій під час появи чоловічої команди, включаючи гонщика Бена Кінга, який народився в Річмонді.

«Багато моїх друзів, які прийшли подивитися гонку ніколи не робили цього раніше», зауважив Кінг. Також, він відчував, що має показати шоу у себе вдома. – «Це прекрасний вид спорту».

Цікава річ: незважаючи на допінг скандали та інші неприємності, велоспорт може створити яскраве живе свято швидкості та агонії, що наповнене яскравими барвами кольорів.

Та найбільш особливим є те, що ти можеш спостерігати за пелотоном гонщиків, який проїжджає повз тебе та спостерігати за розвитком подій. Чоловіча та жіноча команди Сполучених Штатів намагалися створити шоу у Річмонді і їм це вдалося. У неділю, жіноча команда у складі Евелін Стівенс, Меган Гарнер була активною увесь день і завжди трималася у перших рядах. Гарнер фінішувала третьою і здобула бронзову медаль – блискучий результат для збірної команди, і перша медаль світових змагань для учасниці у 21 рік. «Увесь день публіка була неймовірною», прокоментувала Гарнер, так як більшість змагань, в яких вона бере участь проходять закордоном. «Я чула своє ім’я, що є рідкістю для мене, бо більшість часу перебуваю у Європі».

На наступний день чоловіки були не гірші за жінок, змушуючи вболівальників залишатись на своїх місцях та підтримувати вигуками свою команду. Після Кінга настав час для Тейлора Финеу, який ще відновлює форму після нетривалого перериву у своїй кар’єрі, і, який знову вступив в боротьбу із Лібі Хіл та пізніше під час гонки ветеран спринтер Тайлер Фаррар вирвався уперед, а його товариш по команді Алекс Хоус зайняв 12-те місце у загальному заліку.

У кінці Річмонд, також, отримав своїх чемпіонів: британська зірка Лиззи Амистед виграла жіночу гонку сміливо відірвавшись на фінальному підйомі та словацький гонщик Peter Sagan, який очолив чоловічу гонку на останньому колі.

Саган є неперевершеним гонщиком здатним витримати як одноденне змагання так і багатоденні тури. Чи сподобалися йому змагання у Річмонді? «Так, це було яскраво», зауважив спортсмен, – «тому, що я переміг».

Якщо ви пропустили ці змагання, я не скажу, що ви пропустили щось життєво важливе. Але якщо ви за цим спостерігали, б’юся об заклад, ви повернетеся сюди знову і знову.

img164 img165