Чемпіонат та перший етап Кубку України по ВМХ Racing в Куп’янську

2 та 3 липня в Куп’янську пройшли змагання по велоспорту ВМХ Racing. Спортсмени з Чернівицької та Луганської областей, Києва та Куп’янська в суботу боролися у першому етапі Кубоку України, а в неділю розіграли Чемпіонат України, про що детально розповідає кореспондент видання “Наш рідний Куп’янськ”.
Це були офіційні змагання серед дорослих, але паралельно у окремому турнірі змагалися і юні велосипедисти.

Серед жінок чемпіонкою стала куп’янчанка Аліна Сусліна, серебряна та бронзова медалі дісталися  Насті Бернадській та Марчелі Шпірці з міста Новоселиці, Чернівецької області.

У чоловіків весь п’єдестал пошани куп’янський. Вже вчетверте чемпіоном України та переможцем першого етапу Кубку України став Владислав Сапожніков, срібло у Віталія Логунова, а бронзова медаль у Ярослава Рєпки.

Головний тренер збірної України Сергій Панасенко, який був присутній на ціх змаганнях, розказав, що четверо куп’янчан одразу після куп’янського чемпіонату України від’їжджають на чемпіонат Європи, який днями розпочнеться в італійському місті Верона. (читайте про чемпіонат Європи в ексклюзивному інтерв’ю Влада Сапожнікова на нашому сайті, прим.ФВСУ)

Серед дорослих спортсменів честь Куп’янська та України захищатиме Влад Сапожніков, а серед юніорів Олександр Щербак-15 років, Данило Черемський – 11 років і Данило Муха -10 років. Поїздку на ці змагання оплачує Міністерство молоді та спорту.

Сенсаційна для Куп’янська новина – вперше на чемпіонат Європи тренер велоклубу «Алєв» Валентина Погорєла їде уже в якості головного тренера юнацької збірної України!  Ми щіро вітаємо Валентину Вікторівну з цим призначенням і бажаємо їй та її вихованцям успіхів на всіх змаганнях.

Перед початком чемпіонату трасу допомогли привести до необхідного рівня представники міської влади. Вони провели електроенергію на трасу, завезли необхідний гранвідсів, надали грейдер, за допомогою якого збудували новий трамплін на трасі перед другим віражем і прислали у поміч працівників стадіону та рятувальної станції, щоб викосити траву.

Втім, кошти на бензин та мастило для мотокос збирали батьки спортсменів. Обмежувальний дріт та сітку навколо небезпечних ділянок траси за свої кошти купили тренери. А один з лідерів національної збірної України наш земляк студент Харківської академії фізичної культури, майстер спорту Владислав Сапожніков, який багато часу з травня місяця втрачав не на тренування, а на косіння бурьянів, купив для клуба за свою стипендію мотокосу.

Спонсорами чемпіонату України та першого етапу національного кубку виступили депутати міської ради від партії «Солідарність» Влад Мусієнко і Максим Глушко. Ознайомившись зі станом справ в цьому виді спорту вони вирішили ініціювати розробку і прийняття на сесії міської ради “Програму розвитку велоспорту ВМХ-рейсінг” в місті на найближчі роки.

Величезна подяка Олександру Ківшар за світлини!