Член збірної команди Костянтин Ашуров переможець першого етапу багатоденки пам’яті В.Скопенка

Костянтин Ашуров – член збірної команди України став переможцем першого етапу ювілейної 60-тої міжнародної багатоденної велогонки українсько-польської дружби пам’яті В.Скопенка.

«Весь етап йшов дощ. Були і поломки, і падіння. Завданням стояло допомагати лідеру команди Марку Падуну виграти етап. Але так вийшло, що у відриві він впав і пошкодив ручку перемикача. Переклався на одинці до відриву і на фініші розіграв свою карту», – коментує хід гонки штатний спринтер збірної Костянтин Ашуров.

Були й інші «сюрпризи» на 150-кілометровій дистанції – машина патрульної поліції погано орієнтувалася в напрямку дистанції і спортсменам ситуативно довелося лавірувати між вантажними машинами «Камаз».

«Як завжди, перший етап багатоденок виходить нервовим. Ця гонка не виняток. Слідуючи за машиною патрульних, які супроводжували пелотон, ми мало не проскочили поворот за кілька кілометрів до фінішу, поганялися між “камазами” та поскандалили з напарниками по відриву. Але це гонка і не завжди буває все гладко», – резюмує переможець етапу багатоденки.

За результатами першого етапу Костянтин Ашуров убрався в жовту майку і лідирує в очковій та спринтерській класифікаціях. Нагадаємо, що з 2016 року донецький спортсмен виступає за французький аматорський клуб «Team Bric quebec Cotentin» і є переможцем французької класики “Maillot des Jeunes Léopards”. Пелотону чисельністю 60 спортсменів з України та Польщі ще належить подолати 5 етапів, загальною протяжністю 700 кілометрів.

З програми змагань:

15.06.2016 рік – Старт другого етапу у Львові на площі коло Монумента Слави (вул. Стрийська, 66). Етап проляже за маршрутом: Львів – Солонка – Тростянець – Луб’яна – Солонка – кільцева дорога Львова – Пасіки-Зубрицькі – Кам’янопіль – Малехів – Куликів – м. Жовква – Добросин – м. Рава-Руська (145 км) . Приблизно про 15 рік. – Фініш в м. Рава – Руська.

Нагадаємо, що міжнародна багатоденна велогонка українсько-польської дружби була заснована з ініціативи Келецького воєводства Польщі 1 956 року на честь Василя Скопенка – полковника однієї з частин Радянської армії, яка в роки Другої світової війни брала участь у визволенні від фашистів польського міста Сандомира. Саме завдяки В. Скопенку було збережено від руйнування чудові архітектурні пам’ятки цього міста. Смертельно поранений командир заповів поховати його в Сандомирі, на березі Вісли. Спершу ця гонка іменувалася «Шляхом полковника Скопенка», з тисяча дев’ятсот сімдесят другого року велогонка проводиться територією України та Республіки Польща, як гонка українсько-польської дружби пам’яті Василя Скопенка.

ашуров