Егор Приймачек – переможець міжнародних змагань зі швидкісного спуску «Pylypets Gravity Race» DHI

Цими вихідними в Pilipets Bike Park відбулася міжнародна велогонка зі швидкісного спуску «Pylypets Gravity Race» DHI. 39 спортсменів категорії еліт боролися на оновленій трасі, спеціально підготовленій під міжнародні змагання з даунхілу.

Другий сезон поспіль українські спортсмени – майстри швидкісного спуску приймали у себе гостей з Прибалтики, Шотландії та Німеччини. Але сильнішим райдером таки виявився українець Егор Приймачек.

Не побоялися небезпечної траси і дві жінки – Новікова Ольга і діюча чемпіонка України Воронова Юліана, що розіграли між собою титул переможниці.

Фігурська Наталія, головний суддя змагань: «Я дуже задоволена велогонкою та організацією. Організаційний комітет виключив всі торішні недоробки, забезпечивши на максимальному рівні безпеку згідно правил Міжнародного союзу велосипедистів (UCI) ».

Цього року організатори додали спортсменам екстриму – змінили трасу, додали складних ділянок. На думку гонщиків, вона стала на порядок цікавішою і складнішою. Під час кваліфікацій були отримані травми, що даний вид велоспорту аж ніяк не виключає. Організація значно зросла в порівнянні з торішніми, дебютними змаганнями.

«За всі три дні міжнародний комісар (UCI) не виявив ніяких зауважень. Якщо по дистанції рвалася захисна стрічка, то 16 маршалів працювали дуже оперативно, виправляючи дрібні недоліки за лічені хвилини», – додає головний суддя змагань Фігурська.

На думку судді, була добре підготовлена ​​і медіа підтримка: велася відео та фотозйомки.

«З точки зору організації, нас не підвела погода, адже ми цього дуже боялися. Відносно змагань, гонка пройшла цікаво та до останнього зберігалася інтрига. Як я і припускав, спортсмен з Шотландії виявився досить сильним й склав конкуренцію нашому топовому райдеру Єгору Приймачеку під час кваліфікаційних заїздів. Сем Херд привіз Приймачеку 1 секунду і претендував на титул переможця гонки», – розповідає про хід змагань директор велогонки Олександр Торопов.

 «Фінал перегонів був дуже драматичним – перший результат показав Єгор Приймачек. Другим заїхав минулорічний переможець Віталій Нечипоренко, здивував третій призер – ним став Сталоверов Олександр, який завжди їде дуже ризиковано. Тут же врятувався на фініші і все у нього вийшло. Запорукою перемоги, я вважаю, зіграла саме стабільна психологія. Приймачек зміг зібратися зранку і показав високий результат», – додає голова організаційного комітету Олександр Торопов.

Лідер гонки шотландець Херд, впав по дистанції і, не дивлячись на падіння, показав четвертий підсумковий результат. Варто зазначити, що головною метою Сема Херда (Sam Herd) є чемпіонат Європи в Польщі. Шотландець вибрав саме українські змагання, як підготовку перед важливим стартом. Наші топові спортсмени також вирушили до Польщі, де виступлять на чемпіонаті Європи наступного тижня.

За словами міжнародного комісара від Міжнародного союзу велосипедистів (UCI) Рігаса Чараламбоса (Греція) йому дуже сподобалася гонка. У перший же день ним була відзначена сильна команда організаторів.

Не дивлячись на високий організаційний рівень змагання, працювали практично без спонсорів. Діти допомагали друкувати банери, нагородні речі, футболки, кепки.

За попередньою реєстрацією були заявлені до участі 5 дівчат, включаючи діючу чемпіонку Воронову.

Все ж дві дівчини виявилися міцнішими і, не дивлячись на падіння, розіграли пальму першості між собою. Переможниця гонки Ольга Новикова зізналася: «Юля їздить сильніше. Я їхала більш акуратно і стабільно по гонці. Через що не падала в фіналі. З причини падінь Юлі, я змогла показати кращий результат».

На думку організаторів, після опублікованого відео огляду, в якому робився наголос на нові, складні ділянки, дівчата просто побоялися траси.

Гонка в Пилипці була організована замість гонки зі швидкісного спуску, яка традиційно проводилася в Криму і мала клас 1. З урахуванням другого року проведення, сміливо можна назвати захід успішним, про перший клас змаганнь поки говорити рано. «Все буде залежати від звіту міжнародного комісара. Єдина його претензія на цей рахунок зводилася до малої кількості учасників. Мною заявка в Міжнародний союз велосипедистів (UCI) подана до реєстрації змагання класу 1 », – зазначив організатор змагання Олександр Торопов.

Від імені керівника проекту, Олександр Торопов висловив подяку всій команді: маршалам, механікам, помічникам, секретаріату, компанії, яка займалася таймингом, суддям, Федерації велоспорту, міжнародному комісару, що не побоявся приїхати, іноземним гостям за сміливість також приїхати до воюючої країни. «Всім вам велика подяка. Без вас наші змагання не змогли б відбутися», – резюмував Торопов.

Варто нагадати, що в 2015 році гонка проводилася 22-24 серпня і мала дещо іншу назву – «Horizon Cup DHI-2015».

Чоловіки:

1.Iegor Pryimachek (UKR KIE)

2.Vitalii Nechyporenko (UKR KIE)

3.Stalovierov Aleksandr (UKR LV)

4.Sam Herd (GBR)

Жінки:

1.Novikova Olga

2.Voronova Yuliana