Фінал кубка України з велотріалу визначив переможців. Владислав Черниш здобуває довгоочікувану перемогу в абсолюті

Цими вихідними відбувся 4-й фінальний етап Кубка України з велотріалу в екстрим-парку KraTriaLand в м.Хорол Полтавської області.

Володарем Кубка став Владислав Черниш з Харкова, друге місце зайняв чемпіон України з велотріалу Владислав Крат, третє – Юрій Драгонера з Одеси.

Всього в змаганнях з велотріалу взяли участь 36 спортсменів з усієї України. У фіналі спортсменів чекали 5 секторів, кожен з яких потрібно було пройти на велосипеді за 2 хвилини.

“Фінальна траса була для всіх нас переважно нова і це дуже добре, тому що ставила усіх у рівні умови. Адже траси в Хоролі відкриті для тренувань, тому їх можна вивчити. Дуже радий своїй перемозі, я виграв всі 4 етапи Кубка України з велотріалу в цього року. Всі вони проводилися в різних містах, різними людьми, що особливо приємно, тому що підтверджує об’єктивність результату “, – заявив переможець Кубка України Владислав Черниш.

Змагання пройшли на дуже високому рівні, траса після Чемпіонату України перебудована на 40%, у фінальній частині ускладнена новими секціями, в тому числі бетонними секторами і камінням.

«Мені в цей раз не вдалося повністю віддатися змагань, так як був сильно залучений в їх організацію “, – розповів віце-володар Кубка з велотріалу Владислав Крат. На сьогоднішній день Крат – єдиний в Україні майстер спорту з велотріалу, його тренер – Володимир Радченко зі школи вищої спортивної майстерності в Полтаві.

Організатором Кубків з велотріалу виступає організація KraTriaLand на чолі з Олександром Крат – батьком чемпіона України з велотріалу. “Ми є абсолютними рекордсменами в організації змагань з велотріалу, тому що організували вже 7 чемпіонатів за три роки в Україні. Ми не зупиняємося і розвиваємо цей вид спорту в Україні, залучаємо дітей. Шкода, що деякі спортсмени не прагнуть до професійного зростання і не отримують спортивні звання. Хлопці не хочуть працювати, об’єднуватися в спортивні клуби в областях, купувати ліцензії Федерації велосипедного спорту України. А ФВСУ і особисто її президент Олександр Башенко дуже багато роблять для розвитку велотріалу сьогодні “, – підкреслив Олександр Крат.

Велотріал (англ. Bike trials) – дисципліна маунтинбайку, яка полягає в подоланні перешкод на велосипеді. Перешкоди можуть бути самими різними, природними або штучними: парапети, камені, колоди, дошки і т.д. Головною метою є подолання серії перешкод, не спираючись ногами, руками та іншими частинами тіла. На сьогоднішній день велотріал – відомий вид екстремального спорту. Основні центри тріалу – Франція, Іспанія, Англія, Бельгія, Швейцарія, Німеччина і деякі інші країни Європи, в Україні велотріал активно розвивається. Останнім часом тріал стає все популярнішим, рівень спортсменів зростає все швидше і ставляться немислимі рекорди: стрибок з місця через планку на висоті 142 см і багато інших.