Коментарій Олександра Башенка з приводу Андрія Гривка

Олександр Башенко:”UCI пішов нам на поступки по Гривку”.

Президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко прокоментував ситуацію з Андрієм Гривко, єдиним представником України в командах вищого дивізіону World Tour, який виступає за казахстанську Астану. Кілька днів тому Гривко був дискваліфікований Міжнародним союзом велосипедистів UCI на 45 днів за сутичку з німецьким гонщиком Марселем Кіттелем в рамках Тура Дубаї в лютому.
– Потрібно розуміти, що Андрій потрапив в досить складну ситуацію, в якій повністю уникнути покарання було досить складно. Ми як федерація, звичайно, захищаємо позицію українського гонщика та впевнені в його правоті, але факт удару Кітелля по обличчю був, тому нам довелося шукати компроміс з UCI з цього приводу.
Команда Кіттеля Quick-Step Floors вимагала від UCI шість місяців дискваліфікації для Гривко. Ми, в свою чергу, як федерація відреагували на цю вимогу листом до свого бачення ситуації, в якому запропонували варіант з 45-ма днями дискваліфікації. У підсумку, Міжнародний союз велосипедистів пішов нам на зустріч, чому ми дуже раді.
Звичайно, Андрій все одно трохи засмучений, це можна зрозуміти. Але так як його дискваліфікація починається 1-го травня, то він фактично пропустить тільки одну серйозну гонку, яку він планував їхати – Тур Бельгії. Його плани з приводу Тур де Франс і інших важливих змагань ніяк не постраждають через цю дискваліфікацію. На жаль, повністю її уникнути було неможливо, але ми змогли відстояти права українського гонщика.

 

img_0406img_0407img_0408img_0409