Конгрес Міжнародного союзу велосипедистів в Катарі 14 жовтня

В рамках Чемпіонату світу з шосе 2016 року у Доха (Катар) пройшов щорічний конгрес Міжнародного союзу велосипедистів. Президент союзу велосипедистів, Браян Куксон, у своїй вступній промові на конгресі зазначив зростаючу популярність велоспорту в світі – зараз офіційними і асоційованими членами є 187 країн. Це мабуть одна з найчисленніших світових організацій.

Президент Куксон зазначив зростаючий рівень проведення змагань та останні Олімпійські ігри, що минули в рекордній для велоспорту кількості дисциплін.

2017 рік стане першим для жіночого світового туру. Зростаюча кількість жінок у велоспорті і професійних жіночих команд один з найдинамічніших трендів сьогоднішнього велоспорту. Проведення світового чемпіонату в Катарі знаменує ще один зростаючий тренд світового спорту – глобалізацію. Так представництво країн Африки, Океанії та країн Близького Сходу зросла в рази за останні 2 роки та дозволяє розширити межі, як спортивної так і комерційної сторони велоспорту. Ці зміни були закріплені в прийнятій конституції, поряд зі скороченням повноважень Президента Міжнародного союзу велосипедистів до 2 термінів.

Актуальним залишається боротьба з допінгом, як медичним так і механічним. Міжнародний союз велосипедистів одна з передових світових спортивних організацій, яка підтримує тісну співпрацю з WADA і веде безкомпромісну політику в цьому напрямку.

Були порушені питання безпеки гонщиків під час гонок, зокрема питання транспорту і поведінки водіїв. У найближчі місяці буде випущений новий Кодекс поведінки для водіїв та встановлені габарити для мотоциклів. Важливі зміни також проводяться в питаннях ліцензування та підрахунку рейтингу. UCI стає однією з найбільш технологічних і сучасних організацій. З січня 2017 року, кожен гонщик, який претендує на рейтингові очки в змаганнях повинен отримати свій унікальних ідентифікаційний номер в UCI, який дозволить оптимізувати і спростити підрахунок очок, роботу комісара та протоколювання. У найближчі кілька тижнів національні федерації отримають детальні інструкції по цій процедурі.

Наша країна на конгресі була представлена ​​делегацією на чолі з Президентом Федерації велоспорту України Башенком О.Б., а також представниками спортивного клубу «Kolls BDC» Скоренком М.М. та Артем’євим О.К.