Міжнародний союз велосипедистів скасував гонку в Ялті під російським прапором

Українську велогонку Free Rate DH з маунтинбайку в Ялті, яку Росія після анексії Криму в 2014 подала до UCI як російську гонку, виключили з календаря Міжнародного союзу велосипедистів. Це рішення було прийнято в ході недавнього візиту президента Федерації велосипедного спорту України Олександра Башенко до Швейцарії, в штаб-квартиру UCI.

Посилання на календар UCI

Увагу на ситуацію з «анексією» української велогонки та реєстрацією її під російським прапором українська федерація велосипедного спорту звернула негайно і неодноразово виступала з заявами на адресу UCI, а також з прес-конференціями.

Особливу увагу на «злодійство української гонки» звернула світова преса, так як UCI фактично став першою великою спортивною федерацією, що визнала анексію Криму.

Результат переговорів у штаб квартирі UCI задовольнив главу української федерації: Free Rate DH була офіційно видалена UCI з міжнародного календаря. “Ми дуже задоволені таким результатом, нехай і добилися його не відразу. Територіальну цілісність України потрібно беззаперечно дотримуватися. Звичайно, ми чудово розуміємо всю складність ситуації навколо Ялти. UCI не є політичною організацією, мета у розвитку велоспорту по всьому світу. Забороняти кримчанам займатися велоспортом, теж було б нерозумно. Але ми твердо стоїмо на тому, що офіційні змагання не можуть проходити в Криму під будь-яким іншим прапором, крім української. Ми раді, що нашу позицію підтримали на міжнародному рівні “, – заявив Олександр Башенко по підсумками свого візиту.

Раніше Free Rate DH, міжнародна велогонка з маунтинбайку в дисципліні швидкісний спуск, проходила під українським прапором, але після анексії Криму організатори змагань вирішили поміняти реєстрацію на російську. Дізнавшись про ці плани, українська федерація негайно подала протест в UCI, який, втім, спочатку був задоволений лише частково. Так FreeRate DH все ж таки відбулася в травні 2015-го в статусі міжнародної велогонки першої категорії, а на самому старті був присутній і офіційний комісар UCI.

Нагадаємо, що в західноукраїнському Пилипці цього року вперше відбулася міжнародна гонка з маунтинбайку Horizon Cup DHI, оскільки кримська гонка була анексована. А в наступному році міжнародних стартів з цієї дисципліни в Україні буде вже чотири, що свідчить про активний розвиток маунтинбайку в країні.

1447323208_rsryesrr