Найдовший і надважкий мтб марафон в Україні “Стежками опришків” відбувся у Рахові!

У четвертий раз поспіль в Рахові пройшов найдовший і надважкий мтб марафон в Україні “Стежками опришків”. Гонщики боролися в 6 категоріях на трасах «Hardcore 80 км» та «Light 45 км». 80 кілометрів дистанції і 3000 м набору висоти по кам’янистих спусках і підйомах, з бродами через річки та кореневими стежками – випробування не для слабких.  Траса була облаштована 8 пунктами харчування з водою, фруктами (бананами, кавунами), печивом, і, навіть інструментами та мастилом. А в якості волонтерів виступали місцеві власники готелів й підприємці – рахівчани-опришки. Так щороку бізнесмени допомагають в організації гонки по маунтенбайку “Стежками опришків”.

З кожним роком велогонка росла і розвивалася. В 2016 році організатори змінилися на не менш досвідчених профі своєї справи на чолі з Швидким Юрієм. На дистанції з’явилися проміжні позначки з КП і призовий фонд склав понад 60 000 гривень. За два місяці відведених на підготовку змагань, організаційний комітет знайшов спонсорів в особах: Велокиїв (бренди Trek, Kelly’s, fireeye), спортивне харчування Nutrend, ліхтарі Meilan.

Головними переможцями на дистанції «Hardcore 80 км» стали: з великим відривом перше місце виборов Соколов Дмитро, другим був Заккора Євген і третє подіумне місце закріпилося за Стрижаком Артемом. Доречі, на 20-му кілометрі дистанції Артем зламав сідло, але продовжив гонку і останні 15 км їхав на ногах, чим здивував всіх глядачів та учасників.

У жіночому заліку місця розподілилися так: 1 місце виборола майстер спорту України, профі в марафонних дистанціях Конвісарова Христина (Ghost bikes Ukraine), 2 місце Віюк Ольга (Specialized Ukraine), на 3 сходинку п’єдесталу пошани піднялася Новоженіна Марина.

На укороченій дистанції «Light 45 км» першим приїхав Гутлебет Ференц, другим став Щербацький Андрій і третім Расько Юрій. У дівчат першою до фінішу дісталася Мацнева Олександра, другою Кудашева Катерина і закрила подіум Гарькава Олена.

В минулому році, добре відомий в Україні, марафон “Стежками опришків” вперше був внесений до календаря Міжнародного союзу велосипедистів UCI, як гонка міжнародного класу. Нажаль, складна фінансова ситуація не дозволила провести рейтинговий старт. Проте, гонка все ж стала міжнародною, позмагатися до Карпат приїхали учасники з Італії та Данії.

Гість з Данії Майкл Соммер (Sommer Michael) так прокоментував свою участь в гонці: «Це був справжній і дуже жорсткий МТБ марафон. Як на мене, то ця траса може претендувати на звання вищого світового рівня. Організатори, маючи дуже скромні фінансові ресурси, змогли зробити справжнє свято з приємною атмосферою і гостинністю. Я однозначно буду його рекомендувати всім своїм товаришам в Європі».

Переможниця змагань, майстер спорту України Христина Конвісарова ділиться враженнями: «Давно я так не втомлювалася. Траса не давала розслабитися ні на секунду – або їдеш вгору по величезній слизькій бруківці, або летиш вниз по розмитих дорогах і намагаєшся не сповзти в канаву. Відпочивати було ніде. На довгому спуску я мріяла про підйом. Навіть в Словаччини на Horal MTB Tour було технічно легше, траса була зі схожими характеристиками, але підйоми були прокладені по обкатаних дорогах. Окремо відзначу уважність і доброту волонтерів на КП – самі наливали воду у фляги, пропонували змастити ланцюг, запитували звідки я. “Галушка паті” на фініші теж була дуже до речі – пригощали макаронами з місцевої кухні і бринзою, а також й іншими ласощами. Вся атмосфера дуже душевна, це всі відчули. Нас там чекають щороку і всі місцеві знають, що приїдуть роверисти. Навіть рекламні білборди повісили, ось це рівень! Якщо і показувати європейцям гостинність українського народу, то це робити однозначно на “Стежками опришків”».

Всі результати:

Байк Портал

Світлини ФБ Hotel Europa