Перший в Україні модульний критий велотрек буде найвищого європейського рівня

Будівництво критого велотреку в Україні в Білій Церкві Київської області отримає технічну, консультаційну та фінансову підтримку з боку європейських структур. Про це вдалося домовитися делегації на чолі з президентом Федерації велоспорту України Олександром Башенком на конгресі Європейського велосипедного союзу (UEC), який проходить цими днями в Брюсселі.
“Критий велотрек буде, і тепер є всі підстави вважати, що він буде найвищого європейського рівня”, – заявив президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко після переговорів з президентами Міжнародного союзу велосипедистів (UCI) і UEC.
Крім того, Башенко обговорив з президентом Федерації велоспорту Польщі Даріусом Банашеком розвиток і виведення на новий рівень міжнародної багатоденної велогонки українсько-польської дружби імені В.Скопенка. Банашек запевнив, що візьме це питання під свій особистий контроль.
На конгресі президенту ФВСУ вдалося поспілкуватися з комісаром UCI з Данії Якубом Кнудсеном, який судитиме міжнародну професійну шосейну велогонку Race Horizon Park у Дні Києва 27-29 травня. Комісар запевнив, що з нетерпінням чекає на українську гонку і свій візит до Києва.
Уперше за 27 років 50 європейських делегацій зібралися на конгрес Європейського велосипедного союзу (UEC ) в Брюсселі. Раніше в повному складі не вдавалося зібратися з різних причин. Президент Європейського велосипедного союзу звернув увагу у своєму виступі на перший візит Олександра Башенка в складі української делегації в якості президента Федерації велоспорту України. “За аналогією з конференцією ФВСУ мені традиційно бракувало на євроконференціі таких учасників, як Михайло Суральов, Віктор Борейко та Андрій Прищепа. Можливо, саме тому Європейський конгрес став таким плідним і обійшовся без з’ясовування стосунків”, – іронічно зазначив Олександр Башенко.
На конгресі обрали шістьох членів правління Європейського велосипедного союзу на наступні чотири роки. Девід Лапартьен, президент Європейського велосипедного союзу заявив: «Участь всіх країн в Конгресі в Брюсселі є символічною. Це висуває на перший план постійно зростаючий інтерес національних федерацій до спільної роботи та політики, що проводиться Європейським велосипедним союзом. Вітаємо безпосередню і активну участь Національних Федерацій в житті Європейського велосипедного союзу. Така співпраця – це основа нашого успіху. Я хотів би подякувати всіх президентів і керівників наших Національних Федерацій, які працюють з такою великою відданістю і пристрастю».
Нагадаємо, в Білій Церкві на території центру олімпійської підготовки планують побудувати перший в Україні модульний критий велотрек.

http://uec.ch/en/actu/25/the-uec-approaches-its-historic-congress

img_0664img_0668