Портрет дня. Чемпіон України Владислав Сапожников

Ведучий спортсмен, лідер збірної команди України, чемпіон України в БМХ Владислав Сапожников в інтерв’ю для сайту Федерації велосипедного спорту України.

У перших числах липня в Куп’янську пройшов національний чемпіонат з БМХ, який в черговий раз для вас став успішним.

Результатом чемпіонату України безумовно задоволений, хоча мені було нелегко. Не дивлячись на те, що виступав я після травми, мені було важко, але я переборов біль і підтвердив титул чемпіона. Було чотири заїзди, три кваліфікації і один фінал. Фінал видався напруженим, все змагалися на знос. При температурі +32 в останній фінал видав все що міг.

FfN_QBDrWJo Qjtm7cm71_s

Наскільки добре була підготовлена ​​траса і ким?

Траса була не в ідеальному стані, але підготовлена. За тиждень (на жаль) до національного чемпіонату міська адміністрація Куп’янська допомогла технікою. До ідеального стану довести не вийшло і швидкісні ділянки не вдалося закатати, оскільки траса була пухка. Готували її самі, за підтримки батьків і, як я вже сказав, адміністрації міста.

В організації самого чемпіонату брали участь багато людей. У нас були банери, музика, під гімн України проїхали маршем по трасі. Приїжджала дівчинка, співала на відкритті. Відчуття свята було 100%. Це оцінили всі спортсмени, які приїхали до нас з Києва, Чернівців, Одеської області, Луганська, Куп’янська.

Де тренуєтеся?

Тренуюся в рідному Куп’янську. Для мене цей сезон почався не дуже вдало. Була травма. Після чого провели двомісячний збір в Словенії, потім поїхали до Австрії. Захопили у Франції кубок Європи, але результатами похвалитися не можу. Тренер мною був незадоволений, але дав мені другий шанс. Тільки приїхали з чемпіонату світу з БМХ. В Італії планували показати хороший результат. Не всім вдалося реалізувати задумане. Гонка пройшла на вищому рівні. Член збірної Щербак Олександр вийшов в1 / 8 фіналу і це виявився кращий результат збірної. Я і два хлопці – молодші юнаки не вийшли з кваліфікації. Траса складна довелося добре постаратися, спека. У моєму заїзді були падіння, але, на щастя, я ухилився. У заїздах заїжджав 8, 7 і 6.

1

Як можна оцінити рівень українських спортсменів?

Рівень спортсменів невисокий. Ми самі себе тренуємо, розвиваємо. Тренера у нас з треку, а так не повинно бути. Нам потрібно бути вартими для тренерської роботи в майбутньому.

Рівень підвищуємо гонками. Змагальний процес – це важливий психологічний момент. Стартувати з висоти 12 метрової гори і стрибати трампліни 16-17 метрів. Якщо не змагаєшся, то страх долає.

З якого віку займаються БМХ?

Чемпіонами стають вже в 5-6 років. Є така категорія маленьких спортсменів на біговелах. Хочемо цю дисципліну розвивати і в Україні. Нам молодь дуже потрібна. Це молодий вид велоспорту.

В основному на європейських відео навчаємося. Найпотужніший ривок зі старту – це те, чим потрібно опанувати досконало. Записуємо на телефон тренування команди і перед стартом дивимося, для стимулу, щоб правильно налаштуватися. Ривок – технологія старту. Поки ти їдеш позаду – тобі потрібно наздогнати і не зловити колесо, а для цього потрібен досвід. Новеньке придумуємо самі і знаходимо в інтернеті. Стрибки – це основне: на батуті, з велосипедом, на м’ячі. Взимку – крос, ОФП. Також в нашому виді ми проводимо і командну роботу – ставлячи спортсменів у спаринг, це робота на поліпшення результату. Також, на початку сезону їздимо на перший (зимовий) чемпіонат по треку – для розкатки, так би мовити, і якомога сильнішими підійти до сезону. Намагаємося готувати молодь, досвід привозимо з Європи.

Де в Україні можна тренуватися?

В 2000 році перший чемпіонат України провели на першій трасі – в Новоселиці. Також траса є в Києві, в Голосієво, але поки вона недобудована і хотілося б щоб вже в цьому році на ній пройшов чемпіонат України. Траса в Куп’янську була побудована в 2010 році. І тут проходять основні чемпіонати. Зараз плануємо закінчити будування восьмиметрової гірки. Робота вже в процесі.

61_E93GEfN8