Протокол Президії Федерації велосипедного спорту Украіни

21 березня 2017             м. Київ

Присутні:
Президент Федерації велосипедного спорту України Башенко О.Б.
Президія: Генеральний директор Федерації Іванов Б.В., Перший віце-президент Корж В.П., Генеральний секретар Ткачівський Р.Я.,
Члени президії: Ярошенко О.П., Скоренко М.М., Бейгельзімер М.Ю.,
Симоненко О.С.
Запрошені: Аретем’єв О.К.,Зубенко В., Тичко О.Б., Ткаченко В.О., Чмирук Д.А., Чмирук С.Д., Муравйова Н.Г.

Виступ Президента ФВСУ Башенко О.Б.
Башенко О.Б. розпочав засідання зі вступного слова та запропонував наступний порядок денний :
• Ситуація з підготовкою жіночої трекової збірної (темп) до чемпіонату світу у Гонконзі – доповідач Орест Тичко
• Ситуація з підготовкою до Тура України – доповідач Артем’єв О.К.
• Питання придбання інвентарю – доповідач Роман Ткачівській.
• Календар змагань – необхідність збільшення кількості багатоденніх змагань, проведення першості області. Доповідач Чмирук Д.А.
• Призначення головних тренерів. Доповідач Іванов Б.В.

Інформація щодо стану підготовки міжнародної багатоденної гонки Тур України 2017
Артем’єв О.К. Висвітлив основні етапи підготовки до Туру України 2017, створення робочого комітету та залучення підтримки Національного Олімпійського Комітету України, роботу над маршрутами та труднощі, що виникли в процесі співпраці з регіональними адміністраціями.
З огляду на складні політичні та економічні умови маршрути проведення перегонів в довелося значно коригувати, так від участі в підготовці та проведенні відмовилися Вінницька, Івано-Франківська та Львівська області. Першочергові дати проведення Туру були перенесені через проведення в місті Києві фіналу Евробачення, про що було повідомлено Міжнародний Союз велосипедистів та внесено відповідні зміни до календаря на 14 – 21 травня 2017, початок у Львові та фініш у Києві. В рамках підготовки була проведена значна робота з Київською міською державною адміністрацією, КОДА, зокрема зустрічі з Старостенко А.О. та Горганом О.Л., направлені листи до Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів та Міністерства Молоді та Спорту та спонсорами в місцях проведення етапів. Наразі іде активна робота над гайдами та регламентом, спілкування з комісаром перегонів, проведено зустрічі з 148 потенційними спонсорами та партнерами, бюджет перегонів покритий на 60%, зареєстровано для участі 27 команд з різних країн світу. На даний час гостро стоїть питання автомобілів технічної допомоги та можливості підтримки Тура України коштами Міністерства в об’ємі 500 000 грн.
Ярошенко О.П. Додаткового фінансування від Міністерства зараз не передбачається, можна лише говорити про виділення коштів із місцевих бюджетів.
Корж В.П. Окремо виділив питання реставрації траси Велотрек в с. Чабани, яка є частиною маршрутів міжнародних гонок в травні 2017. Поки траса не передана на баланс місцевого бюджету місцева адміністрація не може розпочати ремонтні роботи, але зважаючи на те, що кошти в бюджеті закладені, є надія на своєчасну підготовку цього дорожнього покриття.

Інформація щодо жіночої трекової збірної (темп)
Тичко О.Б. доповів, що для підготовки темпової трекової групи було заплановано проведення НТЗ в Бельгії та участь в змаганнях на шосе та треку, з метою кращої підготовки до Чемпіонату світу в Гонконзі. На жаль, проведення цього НТЗ було скасовано Державним тренером Ярошенко О.П. В зв’язку з цим мною була направлена доповідна записка на Олімпійський департамент Міністерства молоді та спорту, в якій виклав свої зауваження і заявив про те, що знімаю з себе відповідальність за виступ на чемпіонаті світу жіночої темпової групи.
Інформація щодо придбання інвентарю
Ткачівський Р.Я. проінформував про придбання Державною установою «Управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів «Укрспортзабезпечення» інвентарю згідно замовлення Федерації велосипедного спорту України, особливо відмітивши, це перше за 9 років придбання спортивних запчастин для велосипедного спорту. Закупка була проведена на основі тендеру, у відповідності до чинного законодавства України, що було засвідчено особливою комісією в складі заступника міністра Спорту та Молоді, юристів міністерства, представників Федерації та дилерів спортивного обладнання. Відповідно до процедури обладнання було передано до ШВСМ м. Львів та надано на зберігання відповідальному тренеру Оресту Тичко. Комплектність спорядження, відповідність специфікації та умови зберігання були перевірені Ревізійною комісією ФВСУ та засвідчені відповідним актом перевірки та фото фіксацією. Водночас зважаючи на скаргу направлену до Служби Безпеки України за фактом дотримання процедури придбання, додаткова перевірка буде проведена представниками Мінмолодьспорту та служби. Питання придбання та процедури, особливо умов поставки обладнання гостро стоїть для велосипедного спорту і необхідність колективного узгодження специфікацій, кількості та умов зберігання має бути відрегульована та узгоджена. Особливо зважаючи на умови гострої нестачі форми, велосипедів та запчастин. Зокрема внесена пропозиція створення під егідою ФВСУ місця централізованого зберігання інвентарю для збірних команд, для кращої експлуатації та узгодженості використання державним тренером, тренерами з видів та представниками федерації. Матеріальна відповідальність за передану форму та інвентар повинна бути прописана в контрактах.
Інформація щодо формування календарю змагань та збільшення їх кількості
Чмирук Д.А. про важливу роль багатоденних змагань на шосе для підготовки молодшого покоління велосипедистів. Необхідно проводити як мінімум 6 багатоденок в рік для належної спортивної підготовки молоді, як для треку так і для шосе. В зв’язку з недостатньою кількістю змагань, Федерація велосипедного спорту Київщини внесла пропозицію про започаткування Кубку федерації велосипедного спорту, для надання можливості участі регіональних команд та дольового фінансування.
Башенко О.Б. підтримав пропозицію та підписав положення про проведення змагань.
Інформація про призначення державного та головних тренерів за видами
Іванов Б.В. доповів щодо процедури призначення головних тренерів за видами та державного тренера. На початку 2017 року було прийнято рішення відмовитися від посади Головного тренера по треку, натомість створено відповідальних за напрямками: жіночий спринт С.Базін, чоловічий темп – В.Яковлев та М.Скіба, жіноча трекова збірна(темп) – О. Тичко, чоловічий спринт – Є.Болібрух Такі призначення довели свою ефективність успішними виступами на кубках світу та чемпіонаті Європи. Конкурс про призначення головного тренера з МТБ підтвердив кваліфікацію Ткаченко І.І. та старшого тренера з БМХ Панасенко С.А. На шосе Федерацією велосипедного спорту були видані рекомендації щодо призначення Матвеєва С.Л. головним тренером. Наразі результати його підготовки та його керівні здібності викликають деякі питання. Фактично всі призначення вже зроблені, але для майбутнього потрібно розробити процедуру прийняття колективного рішення та розподілу обов’язків між старшими тренерами, створити та затвердити склади тренерських рад.
Бейгельзімер М.Є. запропонував внести розгляд призначення головних тренерів та державного тренера на Президію та розробити процедуру затвердження кандидатів на початку кожного року. Також окремо була внесена пропозиція призначення старших тренерів за видами в Федерації велосипедного спорту. Кандидатури та порядок затвердження будуть погоджені під час наступної Президії.

Секретар Муравйова Н.Г.