Тандем Беломоїна-Шпіц здобули срібло у багатоденному марафоні CAPE EPIC у Південній Африці

Українська гонщиця Яна Беломоїна в парі з німкенею Сабіною Шпіц здобули перемогу на фінальному етапі МТБ-гонки Cape Epic (ПАР, Кейптаун).

Українсько-німецький тандем Sport for Good з команди «Brentjens Mountainbike Racing Team» виграв три етапи поспіль, випередивши на останньому сьомому етапі своїх суперниць – датчанку Аніку Лангвад і швейцарку Аріан Клейнханс (команда Spur-Specialized) – на 47,1 сек. Однак за результатами всіх етапів перше місце серед жінок виграла команда Spur-Specialized. Відставання Беломоїна і Шпіц становить 14,56,5 хв.

Перемістившись з підсумкового четвертого місця з відставанням в годину від першої позиції до другого місця з розривом неповних 15 хвилин від “золотого подіуму” Яна Беломоїна і Сабіна Шпіц виграють заключний, фінальний етап велогонки.

“Шалено складна гонка. Останні три етапи Яна скаржилася на дике навантаження на все тіло. Вони зробили прорив – скоротили відставання від лідерів до 14 з половиною хвилин. Менеджер команди професіонал і зробив правильний вибір – поставивши в пару німкеню Сабіну і нашу Яну. Пишаюся дівчатками. Ви молодці, так тримати! “, – прокоментував перемогу головний тренер збірної України з мтб Ігор Ткаченко.

На останньому підйомі Яна їхала, як божевільна. Вона обігнала чоловічу команду, і я сиділа позаду них і думала:« О господи ». Потім я побачила, що вона перегнала дівчат, і я зрозуміла, що повинна використовувати свої останні сили, щоб наздогнати її. Виграти три етапи в гонці – це дивно. Я дуже рада, що вирішила приїхати на Cape Epic “, – розповіла напарниця Беломоїна, 44-річна олімпійська чемпіонка Сабіна Шпіц (Німеччина).

23-річна Яна Беломоїна висловила свою радість, що її навички їзди крос-кантрі стали вирішальним фактором в цей день: “Фініш був дуже хороший, це було схоже на заїзд по пересіченій місцевості, тому я повинна була їхати швидко. Я побачила маленький шанс, тому я пішла на це і, на щастя, Сабіна змогла мене наздогнати. я дуже щаслива виграти три етапи поспіль “.

Датчанка Аніка Лангвад, яка разом зі швейцаркою посіла перше місце в загальному заліку, заявила, що перемога на Cape Epic – це велика мета: “Щоб відсвяткувати її, я збираюся випити трохи чудового південноафриканського вина, якого ще не спробувала на цьому тижні“.

Як повідомлялося, Беломоїна і Шпіц фінішували першими на п’ятому і шостому етапах гонки в ПАР. На четвертому етапі Cape Epic Беломоїна зайняла друге місце.

Нагадаємо, бронзовий призер чемпіонату світу UCI Mountain Bike 2015 Яна Беломоїна вперше в кар’єрі стартувала на веломарафоні ABSA CAPE EPIC.

За матеріалами: Race Horizon Park, ABSA CAPE EPIC, ФВСУ