Тернопіль вражає!

На чотири дні Тернопіль став велосипедною столицею України. Такої великої кількості професійних велосипедистів, які змагаються за перемогу  місто не зустрічало ще ніколи. Адже з 08 по 11 вересня вулицями та дорогами Тернополя пройшли велосипедні перегони відкритого осіннього чемпіонату України в командній, груповій гонці та гонці критеріум та ХХІІ Всеукраїнські велосипедні перегони пам’яті тернополянина майстра спорту Володимира Філіпенка.

Рекордна кількість учасників у 230 чол. із 32 команд з усієї України змагались за титул переможця. Вперше змагання можна сміливо називати міжнародними, адже прийняли участь в них команди із Молдови та Білорусії. Цього року до традиційних дистанцій велоперегонів додалась командна гонка. Три дні змагання проводились за межами міста на Чернівецькому шосе. А завершальними етапом та родзинкою свята стала гонка критеріум в самому центрі міста – біля готелю Тернопіль.

До Тернополя в гості завітали майбутні олімпійці спортсмени категорії юнаки та дівчата 2000-2001 року народження та 2002 р.н. і молодше. В загальному за 4 дні перегонів старші юнаки подолали 170 км, дівчата 120 км. Напрочуд цікаво було спостерігати за спортсменами, які вийшли на старт гонки критеріум і повністю заблокували проїжджу частину дороги біля готелю Тернопіль, адже на лінії старту в категорії юнаки стояло більше 100 велосипедистів.

Для забезпечення суддівства змагань було залучено 10 суддів національної категорії та один міжнародної. Пощастило спортсменам з погодними умовами тож визначити кращого вдалось без ексцесів падінь та травм.

Серед старших дівчат лідерство в багатоденній гонці ще з першого дня захопила Ольга Кулинич із Білої Церкви. За три дні перегонів вона змогла втриматись на лідируючій позиції та навіть збільшити свою перевагу у підсумку. На другу сходинці п’єдесталу піднялась Тетяна Ященко, представниця команди Олімпійського коледжу ім. І.Піддубного. А бронзову нагороду отримала Шевченко Софія з Білої Церкви.

В юнаків боротьба була напруженішою, до останнього етапу 10 учасників йшли з відставанням до 30 сек, що й не давало їм бути впевненим у своїй першості. В підсумку в гонці критеріум від’їхавши у відрив Шерешков Данило набрав достатньо боніфікаційних секунд щоб стати переможцем. Другим по сумі багатоденної гонки став переможець критеріума Ярослав Паращак. На третю сходинку п’єдесталу піднявся Руслан Кошовий. Вся трійка велосипедистів представляє  команду Олімпійського коледжу ім. І.Піддубного.

Окрім уже професійних спортсменів велосипедистів на маршрут гонки критеріум вийшли діти 6-10 років, які на майданчику біля готелю Тернопіль змагались на своїх двоколісних «роверах» у дитячих змаганнях «Круті віражі». Малеча – переможці у вікових групах офіційно прийняли свій перший професійний старт – по команді суддів Чемпіонату України вони перед найстаршою групою юнаків стартували і подолали 100 м дистанції велосипедної гонки.

Тернополь 3На завершення велосипедного свята відбулось урочисте нагородження. В підсумку за чотири дня перегонів було вручено 16 комплектів медалей. Переможці у багатоденній гонці отримали дубові вінки та відпустили в небо білих голубів. Усі призери отримали окрім грамот та медалей призи від спонсорів свята.

Тернополь