Тетяна Рябченко на подіумі багатоденної гонки світового туру і володарка гірської номінації Tour de Pologne Women

Багаторазова чемпіонка України Тетяна Рябченко стала володаркою гірської номінації та третім призером генеральної класифікації в дебютній багатоденній гонці Tour de Pologne Women (18-20 липня) – найпрестижнішої жіночої версії велогонки Світового туру ( World Tour) серед чоловіків Tour de Pologne.

Перший етап дебютної велогонки для жінок Туру Польщі стартував 18 липня, в день фінішу її чоловічої версії. В складі збірної команди України, її лідер Тетяна Рябченко, яка також виступає за італійський клуб «INPABIANCHI» працювала на перемогу в генеральній класифікації. Вже на другому етапі туру – 4 кілометровій гонці з роздільним стартом в гору (ITT), Рябченко показує другий результат, а збірна команда України стає найкращою по закінченні двох етапів. Третій етап стає вирішальним для нашої жіночої збірної. В результаті злагодженої командної роботи Тетяна приходить до фінішну третьою і таким чином отримує відразу дві майки: “гірської королеви” та “найактивнішої гонщиці” етапу.

В генеральній класифікації Tour de Pologne Women Тетяна піднімається на третє місце подіуму, програв три з половиною хвилини переможниці туру швейцарці Іоланді Нефф  та по праву підтверджує звання кращої гірської гонщиці України.

Варто зазначити, що це найкращий результат українки на Гран-Турі подібного рівня. Багаторазова переможниця та призер чемпіонатів України в арсеналі вже має призові місця на етапах жіночої версії Джиро де’Італія ( Giro d’Italia Internazionale Femminile).

ряба2 ряба3

Я безумовно задоволена своїм результатом. На першому етапі гонці у мене виникли труднощі з велосипедом через що було втрачено багато часу. Але це спорт і гарна форма не завжди є запорукою успіху. Тим н менш, в цьому сезоні це перша перемога на турі такого рівня. Відчуваю, що починаю підходити до піку форми і дуже шкода, що не дивлячись на те, що за всіма показниками я відібралася на участь в Олімпійських Іграх (лідер світового рейтингу серед українок, призер чемпіонату України прим.), в найпрестижнішому старті планети беру участь не я. Я хочу подякувати команді за підтримку та злагоджену роботу на Турі Польщі!” – коментує результат лідер збірної Тетяна Рябченко.

Повертаючись до теми дня, відмітимо, що традиційно Тур Польщі проходить в серпні та об’єднує два Гранд-Тура календаря Міжнародного союзу велисопелистів (UCI) – Тур де Франс та Вуельта Іспанії. Із-за олімпійського року організатори Туру Польщи прийняли рішення провести престижну багатоденку під час Тур де Франс та цим самим надати можливість спортсменам, які не приймають участь у “великому кільці” перевірити свої сили напередодні поїздки в Ріо.

В інтерв’ю cyclingnews Чеслав Ланг (Czeslaw Lang), директор Тура Польщі зазначив: «За останні кілька років жіночий велоспорт дуже виріс як в Польщі, так і в усьому світі і поява календаря світового туру у жінок – тому свідчення. Від себе ми прийняли рішення розширити Тур Польщі, включивши в нього і жіночу велогонку. Таким чином, загальна кількість днів Тура Польщі збільшилася до 10 (7 етапів чоловічої гонки, 3 – жіночої).

 Жіноча велогонка отримала увагу і підтримку всього оргкомітету, хто стоїть за чоловічим Туром Польщі. Ми сподіваємося на успіх багатоденки, а також участь спортсменок на Туре Польщі дозволило їм перевірити себе перед Олімпійськими Іграми в Ріо-де-Жанейро ».

Тур Польщі став останньою гонкою, що увійшла в календар UCI Світового туру, завдяки чому загальна кількість жіночих професійних велогонок Світового туру збільшилася до 18.

photo Tour de Pologne Women (c)