Тимур Малєєв – чемпіон України в груповій гонці серед чоловіків категорії “андер 23”

На останніх метрах дистанції спортсмен з міжнародного клубу “ISD” Тимур Малєєв вирвав перемогу у незмінного лідера останніх чотирьох кіл дистанції Валерія Тарадая!

Третій призер спортсмен міжнародного клубу “ISD” Рінат Удот. Ілля Клепіков перетнув лінію фінішу четвертим!

Сьогодні відбулося урочисте відкриття Чемпіонату України – 2016 з велосипедного спорту на шосе груповою гонкою серед чоловіків у віковій категорії до 23-х років (Under 23). Підняв прапор України бронзовий призер юнацької Олімпіади – 2014 у Нанкіні Рінат Удод.

Державний тренер України Олег Ярошенко проінформував спортсменів про деталі проходження дистанції, Генеральний директор ФВСУ Борис Іванов відкрив церемонію і побажав спортсменам вдалого старту.

Гонщикам належало проїхати 7 кіл «пекла» – саме цей епітет вже став таким улюбленим серед спортсменів усіх вікових категорій, що характеризує поточну трасу. Загальна протяжність дистанції у «андерів» склала 140 кілометрів.

Старт гонки почався дуже динамічно. В результаті чого утворилося два відриви. Лідируючі спортсмени задали високий темп в результаті чого основна група значно розсіялася. Час проходження кола лідируючим відривом склала 36 хвилин, другий, численний відрив після першого кола йшов в 4-х хвилинах від лідерів. Погода внесла свої корективи і на 6 колі дистанції почалася злива.

Це була по істині приголомшлива розв’язка гонки! Боротьба йшла до останніх метрів фінішного спрута!

Як тобі, Тимур, вдалося правильно розподілити сили на всю дистанцію? Які були твої, Валера надії? Ринат, як ти берігся в гонці?

Рінат Удот: Їхали і молилися! (Сміються)

Тимуре Малєєв: Ми просто їхали і вірили що доїдемо(сміється). Якщо серйозно, то солі, мінерали, кофеїн і вода. З ранку було дуже жарко і потрібно було їхати рівним темпом.

Валерій Тарадай: Я до останніх метрів сподівався і вірив в успіх (сміється).

Дощ неабияк полоскотав нерви. Ви були готові до такої зміни погоди?

Валерій Тарадай: Насправді нам пощастило, що дощ пройшов короткий. За прогнозами його обіцяли з самого ранку. Тому до такої погоди були готові. Як тільки почалася злива, спуски відразу стали дуже слизькі і небезпечні. Моментами, коли під фініш сам йшов, у мене колесо заднє добряче йшло. Відвідували думки, що ось-ось і я розкладусь. На жаль, без втрат в гонці не обійшлося. Спортсмен з команди «Kolss-BDC» зламав руку і отримав струс мозку.

Розкажіть про хід гонки. Практично кожен з вас Більшу частину дистанції провів в відриві.

Тимур Малєєв: Я спочатку від’їхав з гонщиком з команди команди «Kolss-BDC» Бондаренко, потім він відстав, і я поїхав сам. Наздогнав Валеру, але на останньому підйомі він мене залишив і я зрозумів, що запасу у мене вже немає. Але зміг зібратися і вижав із себе всі сили та обігнав Валеру перед самим фінішем.

Валерій Тарадай: Я з першого кола поїхав у відрив з п’ятьма супутниками, а за чотири кола поїхав сам. Чуть-чуть помилився з розрахунком. Довелося самотужки терпіти. Було важко. І коли за пару сотень метрів до фінішу мене наздогнав товариш з ISD, боровся до кінця.

Валер, гнівні вигуки на фініші адресувалися відвернутій вдачі?

Валерій Тарадай: Ні (сміється). Злість адресувалася велосипеду, тому, що ланцюг порвалася. Але я вважаю, що я все одно б не виграв. Тимур в спринті сильнішій.

Ринат, Тимур ви готувалися до змагань в Криму. Як ви вважаєте це дало свої результати? Всеж таки три спортсмени з команди в першій четвірці.

Ринат: Звичайно. Ми б ніде не змогли так підготуватися до цієї гонки. Навіть я вважаю, що тут гонка такого рівня, що по суті і Криму за великим рахунком не вистачило.

Тимур: У Буковелі такі рельєфи, що в Криму таких просто немає. Також її особливість в тому, що тут не було де відпочити. Постійно верх-вниз, підйом – спуск і ніякої рівнини, де можна було б перевести подих. Дуже важка. Дуже.

Вам сподобалася гонка?

Тимур Малєєв: Так, гонка відмінна. Але траса не особливо під мене, але у нас вийшло виграти!

Валера: Моя думка – траса дуже підступна. Десь трохи – трохи переборщив можна і закусити. На перших колах я переборщив і потім почав згасати.

Хлопці, хто на вас працював в пелотоні?

Валера: Ніхто, їхав сам. Мої хлопці відвалилися на першому і третьому колах.

Тимур Малєєв: Гонка склалася таким чином, що ніяких командних дій неможливо зробити. Через те, що вгору-вниз швидкість тримати не виходить.

Рінат Удот: Доводиться їхати своїм темпом.

Валерій Тарадай: Кожен їхав по своїх силах. Відсидітися було неможливо.

Які практичні рекомендації можете дати спортсменам категорії «Elit», які в неділю їхатимуть 240 кілометрів такої траси?

Рінат Удот: Ніяких! Тільки поспівчувати! Ну, або, водички беріть побільше (сміється)

Тимур Малєєв: Передачу легше ставити. У нас вже під кінець гонки заламувалися передачі, а у них дистанція «трохи більше».

Валерій Тарадай: Я думаю, еліта самі знають, як їм їхати, на те вони і професіонали. Просто хочеться побажати всім хлопцям удачі, адже тут переможе найсильніший, однозначно.

Ваші припущення щодо гонці підтвердилися? Ви очікували, що вона буде настільки важкою і складною?

Тимур Малєєв: Сповна. Коли ми приїхали сюди і проїхалися по дистанції, то зрозуміли, що навіть не мали уявлення з чим доведеться зіткнутися. Але ми це зробили і дуже задоволені результатом!

1 2 3 5 7 8 9 10