Український велогонщик став володарем білої майки лідера загального заліку Кубка світу

14-17 червня в Швейцарії Івердон-ле-Бен, де проходив другий етап Кубка світу з велоспорту на шосе серед паралімпійців, де спортсмени також борються за ліцензії на Ріо-2016. Серед них здобував путівку до Олімпіади і представник Кременчуга Єгор Дементьєв. Після першого Кубку світу у двох спортсменів – нашого Єгора Дементьєва і італійця Андреа Тарлао була однакова кількість очок, але володарем майки лідера Кубка світу виявився все ж Тарлао.

На другому етапі Кубка світу Дементьєв став четвертим в індивідуальній гонці. «Середня швидкість на дистанції 28,3 км була 48 км на годину, а в Італії на дистанції 26,4 км швидкість був трохи нижче – 46 км на годину. Таким чином, ми бачимо, що, незважаючи на те, що дистанція збільшилася, швидкість гонки також зросла. Це говорить про те, що спортсмени все ближче і ближче підходять у своїй підготовці до чемпіонату світу, до якого велогонщики прагнуть підійти на піку своєї форми. Він пройде через півтора місяці там же – у Швейцарії, тільки в іншому місті », – зазначив менеджер Віктор Дементьєв. У Швейцарії в груповій гонці Єгор став срібним призером і за сумою двох етапів та вдягнений у білу майку лідера Кубка світу. «Тут змагання проходили в дуже суворих умовах – всі три дні був дуже сильний дощ та вітер, – говорить Віктор Дементьєв. – Через це погода виявилася прохолодною. Змагання супроводжувалися безліччю падінь на складній трасі, на якій Єгор впевнено боровся за перемогу зі своїм основним конкурентом з Австралії Алістером Донахью. До речі, в даний час він і його земляк Майкл Галлахер виступають за австралійську континентальну команду і разом із нею беруть участь у престижних перегонах професіоналів. Австралійці не єдині, хто поступає таким чином. Румун Едвард Новак також входить в таку команду. Основні конкуренти зрозуміли, що зараз потрібно готуватися з елітою, тоді в паравелоспорте можна підійти в хорошому функціональному стані. На жаль, домовитися в Італії, де Єгор проходив підготовку до етапу Кубка світу, з місцевою федерацією велоспорту не вдалося, хоча писали листи від паралімпійського комітету України, але Єгора допустили тільки до змагань ветеранів та на гранд-фонди. Ми просили про включення Єгора в змагання з любителям, але нам також дали негативну відповідь. Сподіваємося, що найближчим часом у підготовці ми зможемо їхати гонки з найсильнішими спортсменами, але для цього потрібно гідне фінансування, якого, на жаль, зараз немає».

Нагадаємо, що на першому етапі Кубка світу в Італії Єгор був першим в індивідуальній гонці і четвертим – в груповий. На другому етапі наш спортсмен став четвертим в індивідуальній гонці і другим у груповій гонці. Зараз український велогонщик з урахуванням виступів у цих двох видах після двох етапів Кубка світу став володарем білої майки лідера загального заліку Кубка світу.