Home/Новини/УКРАЇНА ЗАВОЮВАЛА ЧОТИРИ МЕДАЛІ НА ТРЕКОВОМУ ЧЕМПІОНАТІ ЄВРОПИ

УКРАЇНА ЗАВОЮВАЛА ЧОТИРИ МЕДАЛІ НА ТРЕКОВОМУ ЧЕМПІОНАТІ ЄВРОПИ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Чемпіонат Європи на треку, який завершився в Берліні, додав в скарбничку української збірної чотири медалі: три бронзи і одне срібло. Цей виступ за кількістю нагород став успішнішим, ніж в минулому році у Франції. Честь української команди в цьому році захищало 15 спортсменів і спортсменок.

Першу медаль для України приніс велогонщик Роман Гладиш із Львівської області, який в запеклій сутичці з ірландцем Марком Поттсом зміг завоювати бронзу у скретчі. Перемогу ж здобув француз Адріен Гарель, другим став угорець Кріштіан Ловассі.

Більш успішним для України вийшов скретч у жінок, в якому прапор нашої країни захищала Тетяна Клімченко. Як і Роман Гладиш, українка виявилася серед чотирьох гонщиць, які на десятикілометровій дистанції змогли випередити решту пелотону на коло. У боротьбі за перемогу Тетяна поступилася датчанці Тріне Шмідт, проте в принциповій дуелі випередила росіянку Євгенію Аугустінас і посіла почесне друге місце.

У той же день Україна завоювала і свою третю медаль в Берліні: на той момент чинна чемпіонка Європи Любов Басова не тільки вийшла в фінал жіночого кейріна, а й змогла посісти третє місце серед сильних конкуренток: переможниці і, мабуть, головної зірки жіночого трекового спринту Христини Фогель з Німеччини і знаменитої Сімони Крупецкайте з Литви.

Нарешті, Андрій Винокуров ще в п’ятницю мав хороші шанси на медаль в індивідуальному спринті: Винокуров пробився в півфінал, але поступився там майбутньому чемпіону Європи Себастьену Віж’є з Франції. У малому фіналі за третє місце українець зіткнувся із відомим росіянином Денисом Дмитрієвим, якому програв подіум і став тільки четвертим. Але в заключний день змагань Винокуров таки зумів розміняти «дерев’яну» медаль на бронзову. У фіналі чоловічого кейріна українець поступився лише легендарному німцеві Максиміліану Леві і уродженцю Австралії Шейну Перкінсу.

«Хочу від щирого серця подякувати трековій збірній України за прекрасний виступ на чемпіонаті Європи в Берліні. Ми сподівалися на медалі, але чотири нагороди при такому високому рівні конкуренції — це куди більше, ніж ми могли припустити, — зазначив Олександр Башенко, президент Федерації велоспорту України, коментуючи підсумки континентальної першості. — Особлива подяка, звичайно, нашим медалістам, а також їх тренерам Василю Яковлєву, Оресту Тичку, Олені Голубєвій і Сергію Базіну. Цей результат, а також приголомшливі успіхи Яни Беломоїни в маунтинбайку — відмінний приклад для інших дисциплін, в яких дискусія про безпосередньо спортивні результати, на жаль, не завжди на першому місці. Я б хотів звернути особливу увагу на те, що наша команда значно випередила збірну Білорусі, де виділяються великі кошти на підтримку трекового велоспорту і пройде фінальний етап Кубка світу в січні. Білоруси завоювали лише одну медаль, тоді як у нас відразу чотири. Крім того, ми виступили куди яскравіше, ніж сильні збірні Іспанії чи Бельгії — це добре демонструє, наскільки Україна конкурентоспроможна на даний момент. Сподіваюся, що наші спортсмени продовжать у тому ж дусі, як на етапах Кубка світу, так і на майбутньому чемпіонаті світу в Гонконзі».

Відзначимо й інші результати українських гонщиків: в жіночому і чоловічому омніумі, трековому багатоборстві, Вікторія Бондар і Володимир Фредюк посіли 20-у позицію. У командному спринті у чоловіків збірна в складі Володимира Бучинського, Андрія Винокурова і Андрія Куценко стала дев’ятою. У командному переслідуванні на чотири кілометри у чоловіків Володимир Джус, Роман Гладиш, Максим Васильєв і Ілля Клепіков посіли десяте місце.

Українці Андрій Куценко і Максим Лопатюк стали 15-м і 16-м в розділці на кілометр, тоді як Олена Старикова в упертій боротьбі з росіянкою Дариною Шмельовою втратила бронзову медаль в аналогічній гонці у жінок на 500 метрів. Українка посіла четверте місце. У 40-кілометровій гонці за очками у чоловіків Максим Васильєв став 15-м, у жінок в цій же дисципліні, але на 25 кілометрів Ганна Соловей посіла дев’яту сходинку. В індивідуальному переслідуванні у чоловіків Володимир Джус і Ілля Клепіков стали 21-м і 25-м відповідно, у жінок Анна Нагірна стала одинадцятою у підсумковому протоколі. У чоловічому медісоні Роман Гладиш і Тарас Шевчук не фінішували, тоді як у жінок Анна Нагірна та Ганна Соловей стали шостими. І, врешті-решт, Тарас Шевчук та Тетяна Клімченко стали дев’ятим і 18-ою в гонці на вибування.

Великий трековий сезон, тим самим, тільки починається: вже на початку листопада, 4-го і 5-го числа, в польському Прушкові пройде стартовий етап Кубка світу, а з 10-го по 12-е листопада найсильніші трековики світу приїдуть на традиційний другий етап в британський Манчестер.

Автор тексту: Денис Трубецкой

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
2017-10-25T09:42:58+00:00 25 Жовтня , 2017|Новини|