В Україні планують прийняти закон, що скасовує податки для меценатів спорту

Міністерство молоді та спорту України готує законопроект «Про меценатство в спорті», покликаний вирішити питання подвійного оподаткування для спонсорів спортивних заходів і команд. Про це на підсумковій конференції Федерації велосипедного спорту України розповів заступник міністра молоді та спорту Микола Даневич.
За його словами, проблема підтримки велоспорту нині коштує занадто гостро. «Знаєте, коли ми оголосили тендер на 2700000 гривень для закупівлі екіпіровки для наших збірних команд, ми в підсумку не отримали жодної заявки. Що стосується спонсорства, зараз ми активно працюємо над цим питанням – вже є проект закону «Про меценатство в спорті», який розробляється в нашому міністерстві. Він повинен полегшити життя і спонсорам, і спортсменам», – зазначив заступник міністра Даневич.
На великі проблеми в системі закупівлі екіпіровки для велосипедистів збірної України акцентував і Президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко: «Законодавець прописав, що Міністерство спорту має право на закупівлю форми і велосипедів збірних команд країни тільки на основі тендеру. А якщо у тендері ніхто не взяв участі, то виходить немає у спортсменів ні велосипедів, ні форми. Такі закони могли придумати тільки вороги розвитку спорту і ми будемо наполягати, щоб Міністерство пролобіювало зміни в законах про закупівлю до того, як велосипедисти почнуть їздити в сімейних трусах і майках. І це ми ще не торкнулися питання машин технічної допомоги, командних автобусів і всього з цього випливає. Сьогодні збірні команди їздять на наданих їм Федерацією в оренду автобусах і машинах, за які теж по якимось хитрим законам ніхто не платить ».
Раніше Президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко не раз відзначав, що для успішного розвитку спорту, необхідно прийняти ряд законодавчих норм, які будуть стимулювати і заохочувати прагнення і бажання бізнесменів у меценатство.
«Ми пам’ятаємо ті часи, коли держава видавала безкоштовно велосипеди, велоформі, техніку, існували спеціалізовані бази, забезпечені всім необхідним для заняття спортом. Зараз ми повинні розуміти, що такого більше не буде. Ми готові інвестувати у велоспорт, але без підтримки держави на законодавчому рівні, робити це вкрай непросто.

Я говорю про податкову політику. Наприклад, на заході, якщо ти перераховуєш гроші на спортивний велосипедний клуб, то за законом країни, дозволяється ці гроші віднести до витрат. У нас, я повинен це робити тільки з прибутку підприємства. Що таке чистий прибуток? Це частина прибутку компанії, що залишається в особистому розпорядженні після сплати податків, зборів, відрахувань, обов’язкових платежів до бюджету. Тобто це гроші, що знаходяться в моєї «приватній кишені». Ніхто не хоче приватні кошти комусь просто так дарувати. А якби податкове законодавство стимулювало витрати підприємства на спорт, а велоспорт – це дороге задоволення – це б дало великий поштовх для розвитку юнацького спорту, який зараз виживає тільки за рахунок батьків. Кількість нових секцій, команд значно зросла б за короткий проміжок часу. А це в свою чергу сприяло розвитку велоспорту по країні в цілому », – пояснив Олександр Башенко, який також є успішним бізнесменом і головним спонсором, організатором міжнародної велогонки Race Horizon Park.

Адже навіть сьогодні, завдяки всього двом українським континентальним велокомандам Україна перегнала Росію в рейтингу Євротуру – 2015, зайнявши шосте місце. Хоча річний бюджет на розвиток велоспорту РФ, в рази перевищує український і становить $ 50 млн. Тому варто тільки припустити, яких успіхів можуть домогтися наші талановиті спортсмени, якщо фінансування спорту вийде на гідний рівень.

Президент ФВСУ Олександр Башенко пообіцяв, що в 2016 році рівень фінансування велоспорту в Україні буде як мінімум не менше, ніж у 2015, а з урахуванням досвіду залучення спонсорів – можливо, навіть більше. Однак за умови, що глави обласних федерацій будуть показувати успішні результати своєї роботи.
«У наступному році буде надана фінансова допомога обласним федераціям. Від вас я очікую, що ці гроші не підуть по чиїхось кишенях, і не будуть витрачені на якісь розважальні заходи. Я чекаю, що ви підтримаєте операційну діяльність осередків. Що у вас з’являться люди, які будуть вести роботу з громадською організаціями. Що ми більше не будемо чути у відповідь на питання: «Чи є у вас ліцензія Федерації?» Репліку в стилі: «А що це мені дасть?». Люди повинні розуміти, що зробити внесок у Федерацію і проспонсорувати український велоспорт – це честь. У кінця 2016 року ми підіб’ємо підсумок – федерації, які покажуть зростання, зможуть розраховувати на подальше збільшення фінансування. Ті, хто не покаже прогрес у своїй роботі, будуть відключені від цієї програми », – підкреслив Олександр Башенко.