Валерія Кононенко – переможниця першої в історії України міжнародної жіночої велогонки на час VR WOMEN ITT

Жіноча збірна команда України на шосе виборола подіум перших в історії України міжнародних професійних жіночих велоперегонів на індивідуальний час VR WOMEN ITT, які пройшли в неділю, 29 травня, у Вишгородському районі Київської області у рамках серії велогонок Race Horizon Park 2016.

Учасниці VR WOMEN ITT подолали дистанцію 21,5 км від колишньої президентської резиденції «Територія акація» за селом Сухолуччя до смт Димер, що вважається найшвидшою в Україні трасою. На деяких ділянках траси швидкість велосипедисток досягала 50 км/год. В індивідуальній гонці VR WOMEN ITT професійні спортсменки з восьми країн світу змагалися на час, тому вирушали зі старту з часовим інтервалом в 1 хв.

Усі три призові місця вибороли українки з національної збірної: 1 місце — Кононенко Валерія (час – 0:27:07), 2 місце — Рябченко Тетяна (0:27:14), 3  місце — Соловей Ганна (0:27:21). «Я налаштовувалася на перемогу і дуже щаслива, що отримала перше місце. Безперечно, дуже гарна траса, просто ідеальна з якісним рівним покриттям. У плані організації все пройшло на високому рівні. Суперниці дуже гідні, і те, що сьогодні на міжнародній велогонці три призових місця отримали українки, свідчить про те, що ми справді дуже сильні», — поділилась враженнями переможниця велогонки VR Women ITT Валерія Кононенко, яка отримала грошовий приз, а також швейцарський годинник найвищої якості від партнера точного часу велогонки Race Horizon Park компанії Tissot.

Участь у професійних жіночих гонках взяли 36 професійних велоспортсменок з різних країн світу: Czech Mix Team (Чехія), Slovakia National Team (Словаччина), The cycling team of Hong Kong (Китай), Kazakhstan National Team (Казахстан), Belarusian NationalTeam (Білорусь), Finland (Фінляндія), Dynamo Palmira Weltour (Ізраїль) та Ukraine National Team, Kyiv region, Mykolayiv vregion,  Kirovgrad region (Україна).

«Велорух — один з пріоритетів Вишгородського району, оскільки він дає можливість розкрити колосальний рекреаційний потенціал нашого району. Велоспорт, велотуризм та велотранспорт не лише сприяють розвитку інфраструктури Вишгородщини, але й заохочують людей до здорового способу життя», — заявив Олександр Горган, голова Вишгородської районної державної адміністрації та голова оргкомітету VR WOMEN ITT.

Разом з професійною жіночою груповою гонкою на шосе Horizon Park Women Challenge, яка відбулась 28 травня в центрі Києва, VR WOMEN ITT стали абсолютним дебютом для українського велоспорту та додатковою можливістю для нашої країни відібратися на Олімпійські Ігри в Ріо-де-Жанейро. «Міжнародна велогонка Race Horizon Park святкує цього року свій 5-річний ювілей. І проведення жіночих велоперегонів у рамках гонки стало надзвичайно важливим етапом для нас. Перші міжнародні професійні змагання серед жінок — це історична подія для всієї України. Крім того, гонка дає унікальну можливість підвищити рейтинг у відборі на Олімпіаду для нашої жіночої збірної», — пояснив Олександр Башенко, голова оргкомітету велогонки Race Horizon Park і президент Федерації велоспорту України.

Окрім професійної велогонки на час серед жінок по найшвидшій в Україні трасі 29 травня пройшла аматорська жіноча велогонка на час з роздільним стартом VR Women ITT Masters, у якій взяли участь п’ять спортсменок з України.

Велоперегони VR WOMEN ITT організували Вишгородська районна державна адміністрація та Федерація велосипедного спорту України за підтримки Першого столичного хлібзаводу («Цар-Хліб») і партнера точного часу велогонки Race Horizon Park компанії Tissot. Велогонка Race Horizon Park проходить за підтримки КМДА, Федерації велоспорту України, Міністерства молоді та спорту України, КОДА та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Києва.

Нагадаємо, минулого літа по трасі у Вишгородському районі пройшли велоперегони з шосейного велоспорту VR120 Race для еліти та любителів. Цього року після професійної та аматорської жіночих велогонок VR WOMEN ITT і VR Women ITT Masters шосе від Димера до Сухолуччя  остаточно здобуло славу найкращої велотраси в Україні.

13296132_998923393510600_854060437_n 13318518_998923336843939_183044750_n 13329749_998923356843937_640095744_n VR_Women_ITT_6