Віллумсен викликала бурю негативу, приїхавши до світового успіху на нефірмовому велосипеді

Після виграшу золотої медалі в індивідуальній гонці на час серед жінок на чемпіонаті світу в Річмонді, США, Лінда Віллумсен, природно, була сповнена емоцій. Враховуючи, що після стількох невдалих спроб вона нарешті придбала райдужну майку. Новозеландка домоглася свого після багатьох розчарувань. Але якою ціною?

sptdw541_670

Золотая медалистка Линда Виллумсен (Linda Villumsen), Новая Зеландия

(Tim de Waele/TDWSport.com)

Подивіться уважніше на фотографії з гонці з роздільним статртом, і ви побачите, що тут щось не так. Так, вона

виглядає швидкої і аеродинамічної, але придивіться до цієї абсолютно чорної екіпіровці і до абсолютно чорного велосипеду. Головне – саме в цьому останньому, тому що її велосипед повинен був контрастувати з її національною формою – вона мала їхати на своєму біло-блакитному фірмовому командному велосипеді для гонок на час “Wilier”, наданому командою UnitedHealthcare. Рішення Віллумсен проігнорувати вказівки команди і їхати на «машині», наданої не спонсорами, ледь не коштувало їй місця в збірній. А після, приголомшливий виступ став приводом суперечки між нею, її фірмовою командою і національною федерацією.

Керівник програми UHC Майк Тамайо (Mike Tamayo) підтвердив Cyclingnews, що керівництво розглядало можливість відрахування Віллумсен після її переможного заїзду – настільки сильне обурення викликав її персональний вибір і складне становище, в яке вона поставила команду у відносинах зі спонсорами.

“Це обговорювалося, для того, щоб захистити наших спонсорів, але ніякі дії вжито не було. Ми розглядали разом з нашими спонсорами всі можливі варіанти “, – повідомив він.

Чутки про те, що Тамайо розірвав контракт з нею прямо на чемпіонаті світу, і що керівництво фактично відрахувало, а потім повернуло її, були рішуче спростовані, хоча у Cyclingnews поки ще не було можливості поспілкуватися безпосередньо з Віллумсен.

“Ми дізналися, що вона їде не на командному велосипеді в останній момент, об одинадцятій годині. Директор новозеландської команди з велоспорту пояснив нам, що вона не змогла досить низько встановити передок на своєму командному велосипеді і їм довелося використовувати інший велосипед меншого розміру, який наша команда не надає. Скоріше це було питання підгонки, а не техніки “.

Велосипед, на якому Віллумсен провела гонку в той день, подібний машині “Trek” для гонок на час, але Тамайо цього не підтвердив, як не було і офіційного коментаря “Trek” із спростуванням.

“Природно, ми були незадоволені. І як фірмова команда, повинні захищати наших спонсорів. Тому, звичайно, ми були захоплені зненацька, але в основному через фактор часу, а не чогось іншого. Це трапилося в останню хвилину, і у нас особливо не було можливості обговорити це з нашими спонсорами та поінформувати їх. Саме це турбує найбільше “.

Віллумсен в спорті – людина-загадка. Поговоріть з її товаришами по команді або з тими, хто працює з нею – вони скажуть, що це наполеглива, дуже скрупульозна, дружелюбна, але часто сором’язлива і знервована гонщиця. Вона працює з Марко Пінотті, і коли вона у формі – це, без сумніву, одна з кращих гонщиць світу.

За словами Тамайо, вона знала, що UHC покарає її, якщо вона проігнорує вказівки команди, і взяла на себе величезний прорахований ризик, поїхавши на нерегламентованому велосипеді. Виграй – і UHC важко буде тебе відрахувати, а ти цілий рік будеш їздити в райдужній майці; але якщо ти програєш, твої позиції в команді ослабнуть. Можна назвати це зухвалим і хоробрим вчинком, але команда, звичайно, подивилася на це інакше.

“Їй не говорили, що вона відрахована з команди”, – вважав за потрібне підкреслити Тамайо.

“Ми розглядали всі можливі сценарії напередодні ввечері і в ранок дня гонки, і в той же час намагалися зосередитися на гонці. Як ви розумієте, ми старалися і їй дати можливість зосередитися на гонці. Лінду не відраховувати і не розривали з нею контракт. “

Відповідаючи на запитання, чи було таке і чи приймала UHC рішення розірвати з нею контракт, що діє до 2016 року, Тамайо сказав: “Не було такого, щоб ми сказали їй, що вона відрахована з команди. Лінда – частина нашого колективу. Ми співпрацюємо з нашими спонсорами і прагнемо вирішити нинішню ситуацію до загального задоволення.

Таким чином, Віллумсен поки що залишається з командою, хоча історія ще не закінчилася. Тамайо підтвердив, що до його нової чемпіонці світу будуть застосовані дисциплінарні санкції за недотримання їх правил. Це може означати як мінімум штраф, але оскільки це її перше порушення – хоч і на найбільшій світовій арені – схоже, що вона уникне серйозного покарання.

“Ми обговорювали це. Наші спонсори чекають якихось вибачень від Лінди, але у нашої команди є внутрішні правила штрафів для спортсменів, некоректних по відношенню до спонсорів, і ми вирішимо це питання всередині команди, не публічно. Вона може бути оштрафована на рівні команди. “

Таким чином, гра Віллумсен, може бути, і виправдала себе, але коли Тамайо запитали, відрахував би він її, якби вона не виграла чемпіонат світу, він подумав і відповів: “Я не знаю, чи можу я відповісти на гіпотетичне питання, чесно, тому що технічно в нашій інструкції написано, що за її перше порушення, що складається в некоректній поведінці по відношенню до спонсорів, ми не можемо її відрахувати. Так написано в правилах. “