Яна Беломоїна і Ірина Попова виступатимуть на олімпійській дистанції в гонці крос-кантрі в Ріо-де-Жанейро

Завтра, 20 серпня, для усіх нас дуже відповідальний день. День надій і звершень. Дві українські спортсменки — неодноразовий лідер світового рейтингу, бронзовий призер чемпіонату світу, майстер спорту міжнародного класу Яна Беломоїна та майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи Ірина Попова виступатимуть на олімпійській дистанції в гонці крос-кантрі в Ріо-де-Жанейро.

 

Це остання дисципліна у велосипедному спорті, де беруть участь наші спортсмени. У будь-якому спорті прогнози річ невдячна, але ми все ж зв’язалися з нашими олімпійцями та їх наставниками, щоб побажати їм бойового духу і передати любов наших сердець.

Максим Гавриленко, тренер і наставник Яни Беломоїної:

– Ми готові до боротьби. Досконально пропрацювали трасу. Все подивилися, вивчили. Часова адаптація пройшла не важко, так як за тиждень до Ріо ми два тижні провели в Канаді на змаганнях. А ось кліматична, відчувалася. Тут вдень дуже спекотно, постійний смог і, що найнеприємніше, сильні вітри.

– Траса дуже швидкісна, багато технічно складних ділянок, все дуже вкатано. Немає довгих важких робочих підйомів, а маршрут прокладено вздовж гірських серпантинів. Як я вже сказав, варто чекати високих швидкостей, невластивих для байка. І, звичайно ж, багато техніки, багато досить-таки високих дропів. При сильному пориві вітру, наших легких дівчаток зносило в стрибку з трамплінів. Учора, наприклад, під час тренування спортсменка з Польщі впала і зламала ключицю.

– За традицією, найсильнішими суперницями в нашій дисципліні вважаються швейцарки. Але і сюрпризів я не виключаю.

– Олімпійські ігри — це завжди особлива атмосфера, інший емоційний фон навколо. Олімпійське поселення, логістика, навколо найсильніші спортсмени планети. Не кожному під силу впоратися з таким емоційним навантаженням. Так і повинно бути, це Олімпійські ігри — боротьба і перемога дістається кращим з кращих.

– Я, впевнений, що у нас все буде добре. Спасибі всім, за те, що вболіваєте за нас. Ваша підтримка додає нам сил і впевненості у завтрашньому успішному дні.

 

Ірина Попова, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи:

– Зізнатися, на сьогодні для мене найголовнішим є перебороти страх. Це найвідповідальніший старт у моїй кар’єрі і «мандраж» пробирає до кісток вже сьогодні.

– Складніше траси я не бачила у своєму житті. Після пішого її огляду, я хотіла поїхати додому в перший же день (сміється). Траса технічна і в гору, і зі спуску. Буду виконувати вказівки тренера, хочу проїхати якнайкраще.

– Переможцем стане той спортсмен, хто морально і технічно готовий на 100%. Для багатьох топових спортсменок траса вже знайома. У минулому році на ній проводилася тестова гонка та була можливість вивчити трасу.

попова

Довідка

Яна Беломоїна — майстер спорту міжнародного класу, член національної збірної з велоспорту (мтб, крос-кантрі). Народилась 2 листопада 1992 в Луцьку. На Літніх Олімпійських іграх 2012 у крос-кантрі серед жінок посіла 13-те місце.

На чемпіонаті світу з маунтенбайку 2010 року на горі Сент-Енн у Квебеку (Канада) виборола срібну медаль серед жінок-юніорів; срібло на чемпіонаті світу з маунтенбайку 2012 року з крос-кантрі серед жінок до 23 років у Леогангу (Австрія); срібло на Кубку світу з маунтенбайку 2012 у крос-кантрі серед жінок до 23 років у Пітермаріцбурзі (ПАР); бронзу на чемпіонаті світу з маунтенбайку 2013 року з крос-кантрі серед жінок до 23 років у Пітермаріцбурзі (ПАР).  Чемпіонка Європи з маунтенбайку 2013 у крос-кантрі серед жінок до 23 років.

У вересні 2015 року на чемпіонаті світу з маунтенбайку у Валлнорді (Андорра) Яна Біломойна здобула бронзову нагороду.

Ірина Попова – майстер спорту міжнародного класу, народилася 27 травня 1991 року. Представляє клуби «Динамо» (Харківська область). У 2015 році виграла чемпіонат України і етап Кубка України з маунтенбайку в дисципліні крос-кантрі. У 2016 році здобула перемогу на чемпіонаті Європи з маунтенбайку в гонці з вибуванням «Елімінатор». Переможець міжнародних гонок в Греції, Португалії та Україні – 2016

Субота, жінки, крос-кантрі, ефір 18:30