Яна Беломоїна представлятиме Україну на Олімпійських Іграх в Ріо де Жанейро

Українська велогонщиця Яна Беломоїна завоювала бронзову медаль в олімпійській дисципліні крос-кантрі на чемпіонаті світу з маунтинбайку, що проходить в Андоррі. «Золото» на рахунку спортсменки з Франції Паулін Ферран Прево, другою фінішувала росіянка Ірина Калентьева.

Відзначимо, що для Яни це дебют у категорії «еліта» на чемпіонаті світу. До цього вона виступала в молодіжній категорії (U-23), де домоглася чималих успіхів. За плечима української гонщиці «срібло» та «бронза» на двох останніх чемпіонатах світу з велоспорту, а також перемога на чемпіонаті Європи-2013. Рік тому Яна ставала переможницею етапу Кубка світу.

Яна Беломойна завоювала «бронзу на дистанцію протяжністю 25,2 км (6 кіл по 4,2 км), а також видобула олімпійську путівку на Ріо-2016. Спортсменка поступилася 1 хв. 36 сек. француженці Полін Перранд Прево, яка в підсумку стала чемпіонкою світу. «Срібло» у росіянки Ірині Калентьевой, що випередила Яну на 38 секунд. У четвертого місця Беломойна відіграла близько 40 секунд. Лідери рейтингу в крос-кантрі норвежка Гун-Рита Дале Флеча і швейцарка Йоланда Нефф зайняли відповідно 4-е і 9-е місця.

Дистанція жіночої гонки складалася з 6-ти кіл по пересіченій місцевості. Вже на перших кілометрах позначилася група лідерів. До неї увійшли наша Яна Беломоїна, чинна чемпіонка міра Катарін Пендрель (Канада), Мая Влощовска (Польща), Гун-Рита Дале (Норвегія), а також Полін Ферранд-Прево (Франція), яку називають вундеркіндом сучасного велоспорту. Справа в тому, що 23-річна спортсменка має титул чемпіонки світу в велокросів і в груповій гонці на шосе. В Андоррі Полін могла оформити унікальний хет-трик. І вже на другому колі вона почала їхати від своїх попутниць, заробивши солідний просвіт, пише XSPORT.

Яна Беломоїна якийсь час намагалася втриматися в групі лідерів, але в середині дистанції стала втрачати позиції. Її обійшла росіянка Ірина Калентьева, яка на минулому чемпіонаті світу була другою. Полін Ферранд-Прево була вже недосяжною і впевнено рухалася до титулу чемпіонки світу. Слідом за нею їхала Калентьева. Яна не втрачала надії на подіум і намагалася сильно не відставати від норвежки з канадкою. Влощовска на той момент вже вибула з боротьби, втративши багато часу через поломку велосипеда.

Беломоїна грамотно розрахувала свої сили і на останньому колі здійснила справжній прорив. Відігравши порядку 30 секунд, вона обігнала Пендрель і Дале і фінішувала слідом за француженкою і росіянкою. Полін Ферранд-Прево оформила унікальний хет-трик: три золоті медалі в різних дисциплінах велоспорту. Беломоїна принесла Україні історичну медаль на чемпіонатах світу з маунтинбайку та оформила путівку на Олімпіаду в Ріо. Раніше українка відзначалася лише на етапах світового кубка.

Варто також відзначити невдалий виступ лідера рейтингу UCI цього року в дисципліні крос-кантрі, а також чемпіонки Європейських ігор в Баку Іоланди Нефф (Швейцарія), яка стала лише 9-й.

У соціальних мережах Яні Беломойной вже адресовані десятки привітань. Свій коментар з приводу «бронзового» успіху залишив і тренер спортклубу «ІСД» Віктор Дементьєв: «Вітаємо Україну з бронзою Чемпіонату світу з МТБ! Яна Беломоїна, спасибі за яскраву й непередбачувану гонку до самого фінішу! Удачі тобі в Ріо де Жанейро. Для довідки: Паулін Ферран Прево додала майку Чемпіонки світу в крос-кантрі до двох, вже наявним – чемпіонки світу в груповій гонці на шосе і в велокросів. Досягнення феноменальне і безпрецедентне в історії велоспорту. А наша Яночка теж молодець! Так уделала на підйомі канадку, що захищала торішній титул! І це в, майже що, двогодинний гонці! »

11949476_953648258030594_2262168089653514180_n 12143155_976074645787955_618511433970923686_n