Збірна команда України з маунтенбайку увійшла в 10-ку сильніших світового рейтингу UCI

Вперше в історії велосипедної України збірна команда країни з маунтенбайку опинилася на восьмій сходинці олімпійського рейтингу Міжнародного союзу велосипедистів (UCI), потіснивши зі списку збірну команду Росії.

Опинившись в десятці олімпійського рейтингу та протримавшись до завершення відбірного ліцензійного циклу Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро, який завершується в травні, українська збірна має шанс отримати ще одну ліцензію ОІ в Ріо. Окрім Яни Беломоїної, яка вже гарантовано побореться за титул найсильнішої гонщиці планети, українські спортсменки збірної Ірина Попова та Наталія Кромпець триматимуть поки що віртуальний квиток до олімпійських висот.

«Завдяки високим результатам, які показують спортсмени збірної з початку року, ми маємо можливість представляти Україну в Ріо двома спортсменами. Але зараз першочергова для нас задача – це втриматися у десятці рейтингу UCI до завершення відбірного циклу, – розставляє пріоритети головний тренер збірної Ігор Ткаченко,посилити наше представництво на Олімпіаді для команди дуже важливо, але основна задача буде полягати у допомозі Яні. Ірина Попова і Наталія Кромпець обидві дуже сильні спортсменки і хто з них отримає «віртуальний квиток», поки сказати дуже важко», – додає наставник збірної команди.

Варто відзначити, що олімпійський рейтинг рахується за результатами двох останніх років, але якщо ми звернемося до рейтингу безпосередньо Міжнародного союзу велосипедистів 2016, то жіноча збірна команда України з маунтенбайку посідає третю сходинку світового рейтингу UCI.

Отже, на Олімпійських іграх в Ріо Україну представлятиме багаторазова чемпіонка України з маунтенбайку, володарка Кубка світу U-23, бронзовий призер чемпіонату світу у Вальнорді (Андорра) лучанка Яна Беломоїна, яка наразі в індивідуальному заліку закриває трійку найсильніших жінок світу (МТБ, крос-кантрі) за версією Міжнародного союзу велосипедистів (UCI).

Не менш важливим є результат члена збірної команди з маунтенбайку 17-річного Павла Лукана. Завдяки перемозі в багатоденному марафоні Hellas – SalaminaIsland MTB XCO (Греція) та бронзі Vianado Castelo (Португалія), успішному виступу в ряді міжнародних рейтингових змагань, спортсмен опинився на 15-й сходинці індивідуального рейтингу UCI та є 5-м в європейському рейтингу найкращих гонщиків в юніорський категорії. Для Павла Лукана це перший рік в юніорах і українець беззастережно подає великі надії на майбутнє.

«В 2016 році Міжнародний союз велосипедистів започаткував рейтинг в юніорській категорії і нам вже є ким пишатися. Через місяць, а саме 5-7 травня у Швеції Павло Лукан виступить у чемпіонаті Європи, де ми сподіваємося на гарний результат», ​​- прокоментував оновлений рейтинг UCI головний тренер збірної Ігор Ткаченко.

Президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко також прокоментував перспективи збірної команди України з маунтенбайку: «Традиційно весною нас радували результатами члени збірної по шосе, але цього року тенденція змінилася і той факт що в нас з’явилася можливість отримати ще одну ліцензію на Олімпійські ігри в Ріо говорить про великий потенціал у розвитку маунтенбайку в Україні».

Наразі цими вихідними, 8 та 11 квітня, в Чернівцях пройдуть дві міжнародні велогонки UCI C2XCO «BukovinaCUPI-II», а 9 квітня пройде чемпіонат України з крос-кантрі елімінатор 2 етап.