Злиття Міністерств зірве підготовку до Олімпійських ігор 2016 – президент ФВСУ

Як стало відомо, найближчим часом в Україні можливе запровадження реформи у галузі спорту, культури та медицини. «У кулуарах Кабінету Міністрів України вже не перший тиждень ходять чутки, що Міністерство молоді та спорту України збираються об’єднати з Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством культури України зробивши одну структуру. Це не реформа, а звичайний популізм та спроба повного і остаточного знищення спортивної галузі», – так прокоментував інформацію про реформу Олександр Башенко, президент Федерації велоспорту України.


Як нагадав президент ФВСУ в Україні вже була невдала спроба об’єднати освіту та спорт в одну структуру. Так, у 2010 році екс-президент В. Янукович віддав під управління одного чиновника Д. Табачника Міністерства спорту та освіти. Але вже за два роки Янукович публічно визнав свою помилку та вибачився перед спортивною спільнотою, наказавши розділити ці галузі.
Прикрий приклад об’єднання освіти і спорту й досі існує в м. Києві, коли освітяни, що переймаються життям шкіл, дитячих садочків, чомусь повинні відповідати за якість проведення в Києві спортивних заходів та погоджувати або НЕ погоджувати їх проведення.


«До XXXI Олімпійських Ігор в Ріо-де-Жанейро залишилося півроку. Виглядає, ніби стратегічним завданням нинішнього Уряду є зірвання підготовки українських спортсменів до основного світового спортивного заходу. Як на мене, хтось хоче підставити престиж нашої країни на міжнародній спортивній арені. Саме тому ми вирішили звернутись із листом до Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, голів депутатських фракцій Верховної ради України та всіх керівників Національних федерацій як з олімпійських, так і не олімпійських видів спорту підтримати Голову профільного комітету Верховної Ради України Артура Палатного, що Міністерство молоді та спорту України потрібно зберегти, як окремий орган центральної виконавчої влади в Україні», – заявив Олександр Башенко, президент ФВСУ.