ТРЕК

МТБ

Маунтінбайк (Mountainbike) або гірський велосипедний спорт – один з наймолодших в сім’ї велоспорту, який з’явився в 80-х роках ХХ століття в США. У 1990 році був проведений перший чемпіонат світу.

Єдина з вхідних в цей вид спорту дисципліна – Крос кантрі (Cross country) – вперше була включена в програму Олімпійських Ігор у 1996 в Атланті (США).

В Україну, як офіційний вид спорту маунтінбайк з’явився в 1997 році коли була створена комісія з маунтинбайку при Федерації велосипедного спорту України. У тому ж році пройшов перший Чемпіонат України. Під егідою Міжнародного Союзу велосипедистів (UCI) в Донецьку проходять міжнародні змагання категорії XCO 2 по маунтинбайку – гонка «SC ISD CUP».

Оскільки вид молодий у ньому продовжують з’являтися нові дисципліни. Крім крос-кантрі, де змаганнях проходять на трасах шорт-трек (довжина траси 2-5 км, зазвичай 6-10 кіл), класичного крос-кантрі (довжина траси 5-9 км, 3-7 кіл), марафону і т. д. в моунтінбайк входять такі види як:

Даунхіл (Downhill) – Швидкісний спуск на велосипедах. Стартують по одному учаснику, перемагає той хто проїхав трасу швидше за інших.

Дуал слалом – даунхіл двох спортсменів по паралельних і максимально ідентичних трасах. Тому іноді ця дисципліна іменується паралельним слаломом. Учасники долають трампліни, контр-уклону, горби. Контакт між спортсменами відсутній. Дуал слалом відходить поступово на другий план, поступаючись місцем, зокрема, Dual і 4x.

Дуал (Dual) / DL – головна відмінність від дуал слалому полягає в тому, що суперники їдуть по одній трасі, яка більше орієнтована на трампліни, ніж на повороти. Тут припустимі силові прийоми між учасниками.

Байкер крос (Biker Cross) / Four Cross / 4x – спуск з гори одночасно чотирьох – шести осіб на певній трасі. В процесі гонки допускається використання силових прийомів між учасниками. З кожної четвірки вибирається одна людина за кращим часом, який і виходить в іншу частину фіналу. В офіційний календар Кубка Світу по гірському велосипеду, ця дисципліна увійшла вперше в 2002 році і замінила дуал. Існують і інші різновиди цього стилю, як, наприклад, гонщик суперкрос, його відрізняють участь 6-и райдеров і величезні трампліни.

Дьорт (Dirt) – Це катання на спеціально підготовлених трасах з великою кількістю трамплінів. На трасі так само присутні контр ухили. Цей вид припускає стрибки з трамплінів з виконанням різних трюків.

Тріал (Trial) – це подолання різних перешкод на велосипеді.

Фрірайд (Freeride) – це найпоширеніший і найрізноманітніший на сьогодні стиль. Він включає в себе всі вищеописані дисципліни.

Стріт (Street) – це екстремальне катання в місті, на вулицях з використанням всіх досягнень сучасної архітектури. Це той же фрірайд тільки в “бетонних джунглях”.

Норт шор (North Shore) – порівняно молода дисципліна, яка зародилася на початку 80-х років в канадському штаті Британська Колумбія. Траса являє собою складні технічні ділянки, що складаються з вузьких містків, гойдалок, маленьких дощок, і розташовується на відстані приблизно 3-х метрів від землі. Траса долається спортсменами по черзі на час і на окуляри, які даються в залежності від складності обраного шляху.

Показати більше

Схожі статті

Кнопка «Наверх»
Закрыть