Новини

Чемпіонат України з велоспорту в Буковелі стартував

Традиційно по всій Європі в останню декаду червня проходять національні чемпіонати з велоспорту. Україна, звісно, також не відступає від цієї традиції і чемпіонат країни пройде з 20 по 25 червня в Буковелі. Причому, другий рік поспіль.

«В минулому році ми вперше провели чемпіонат України в Буковелі, в першу чергу як відбір на Олімпіаду в Ріо, де також була дуже непроста траса. В цілому цей експеримент був визнаний успішним, і ми в Федерації вирішили, а чому б не провести і наступний чемпіонат на тому ж місці?»-говорить президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко. «Тим більше один із співвласників Буковеля Олександр Шевченко надає нам в цій справі всіляке сприяння і підтримку. Багато, напевно, пам’ятають, що в минулі роки чемпіонат України проводився то в чистому полі в Криму, то в різних селах в Київській області. Але чемпіонат в Буковелі – це принципово інший рівень. Прекрасна природа, відмінна інфраструктура, цікава і селективна траса, в кінці кінців наявність потенційних глядачів, без яких будь-який спорт не може існувати. Кращого місця для чемпіонату України з велоспорту зараз просто не знайти»

      Згоден з президентом Федерації і співвласник Буковеля народний депутат України Олександр Шевченко і окремо відзначає соціальну роль в проведенні чемпіонату саме в Буковелі:«Для нас велика честь приймати чемпіонат України з велоспорту вдруге поспіль. Ми завжди позиціонуємо Буковель як головний спортивний центр всієї України: гірськолижний спорт, сноубординг, змагання з даунхілу на велосипеді, а з недавніх пір і шосейний велоспорт. До того ж для нас чемпіонат України – це додатковий стимул покращувати якість доріг навколо всього комплексу. Це, дійсно, взаємовигідне співробітництво. Плюс не забувайте про соціальну роль даного змагання. Зараз в Буковелі багато дітей, які все вбирають як губка. Цілком можливо, що хтось із них, побачивши пролітаючих на високій швидкості велосипедистів, зрозуміє, що це класно, і вирішить сам зайнятися велоспортом. Просування спорту і здорового способу життя – це те, що завжди є для нас пріоритетом.»

Що стосується самих змагань, то програма першого дня була вельми насиченою. Першими на старт індивідуальної гонки з роздільним стартом на 25 кілометрів вийшли жінки. Головні фаворитки стартували в самому кінці, і так вийшло, що трійка призерів вийшла абсолютно такою ж, як і рік тому: Висоцька, Соловей, Рябченко. Окремо зазначаємо Євгенію Висоцьку, яка прекрасно почуває себе на гірській трасі і в минулому році стала тут абсолютною чемпіонкою країни. А в цьому році вже повторила успіх в гонці з роздільним стартом. І незважаючи на те, що їй вже 41 рік, Євгенія Висоцька як і раніше входить в число кращих велосипедисток країни і дасть фору багатьом молодим.

Анна Соловей також провела непогану гонку і зуміла по ходу дистанції наздогнати і обійти Тетяну Рябченко. Але для перемоги цього не вистачило. «Звичайно, завжди хочеться перемагати, але і друге місце – це хороший результат. Євгенія Висоцька сьогодні провела сильну гонку і заслужено виграла. Ця гірська траса ідеально їй підходить, на рівнині у мене було б більше шансів. Але і я можу бути задоволена своїм результатом, принаймні сьогодні відчувала себе набагато краще, ніж рік тому на цій же трасі»– сказала призерка чемпіонату світу 2014 року Ганна Соловей.

Результати у жінок:

  1. Євгенія Висоцька (Одеська обл.) – 36:38
  2. Ганна Соловей (Львівська обл.) +0.28
  3. Тетяна Рябченко (Житомирська обл.) + 1.30

Слідом за жінками ту ж дистанцію проходили і юніори. І тут трапилася справжня спортивна драма: Данило Нікулін виграв у Ярослава Паращака менше 2 секунд. Щільність, якій можуть позаздрити і на гонках рівня Тур де Франс.

 

Результати у юніорів:

  1. Данило Нікулін (Донецька обл.) – 32:21
  2. Ярослав Паращак (Львівська обл.) +0.02
  3. Богдан Повалюк (Рівне) +0.22

Не менш щільною була гонка і у андеров (гонщиків до 23 років). Головним фаворитом вважався діючий чемпіон в гонці з роздільним стартом Марк Падун, який недавно виграв етап і зайняв 5-е місце в загальному заліку молодіжної версії Джиро Д’Італія. Але йому не вдалося потрапити навіть до трійки призерів. А переможцем став минулорічний чемпіон України в груповій гонці серед андеров Тимур Малєєв. «В минулому році я виграв тут же групову гонку, але в обробленні був тільки 5-м. Цього разу я вивчив трасу набагато краще, знав де можна трохи відпочити, а де потрібно працювати на 100%, також набагато впевненіше і швидше пройшов спуски. В цьому році я багато тренувався в горах і, як бачимо, це дало свої результати. З іншого боку, перемога частково стала для мене несподіваною, адже я три тижні прохворів. Радий, що незважаючи на це, до чемпіонату України вдалося набрати оптимальну форму »- сказав новоспечений чемпіон.

 

Результати у андерів:

  1. Тимур Малєєв (Донецька обл.) – 32:14
  2. Віктор Шевцов (Миколаївська обл.) +0.10
  3. Владислав Салтасюк (Миколаївська обл.) +0.17

 

Відзначимо, що чемпіонат України буде проходити ще 5 днів, всі гонки будуть починатися кожен день рівно о 10 ранку:

21 червня: індивідуальна гонка (чоловіки, юніори)

22 червня: групова гонка (юніори)

23 червня: групова гонка (андери)

24 червня: групова гонка (жінки, юніорки)

25 червня: групова гонка (чоловіки)

 

ЧУ-20.06.17р.-жінки

ЧУ-20.06.17р.-чоловіки-до-23-років

ЧУ-20.06.17р.-Юніори

ЧУ-21.06.17р.-стартовий-чоловіки

ЧУ-21.06.17р.-стартовий-юніорки

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Кнопка «Наверх»
Закрыть