ТРЕК

Єгор Дементьєв чемпіон чемпіонату світу з велоспорту на шосе серед паралімпійців в швейцарському Нотттвіле

«Золото» та «срібло» – такі підсумки виступу Єгора Дементьєва на минулому чемпіонаті світу з велоспорту на шосе серед паралімпійців в швейцарському Нотттвіле. Захистивши чемпіонську майку в індивідуальній гонці, представник Міжнародного спортклубу «ІСД» і центру «Інваспорт» був сповнений рішучості перед на старті групового шосейної гонки, дистанція якої склала 77,5 км.

П’ять кіл дистанції, які велогонщики проїхали з середньою швидкістю – 38,46 км на годину – так і не змогли визначити явного фаворита. У підсумку до фінішу прибули одразу чотири гонщики, що мали рівні шанси на перемогу. Серед них був і українець Єгор Дементьєв, який вів відчайдушну боротьбу з велогонщиками Австралії, Італії та Китаю. Навіть після фінішу було важко сказати, хто з гонщиків все ж став чемпіоном, оскільки всі четверо претендентів показали однаковий час – 2 години 00 хвилин 55 секунд. Долю медалей вирішив фотофініш.

У підсумку Єгор Дементьєв став срібним призером, а чемпіоном світу виявився Елістер Донохью з Австралії. До речі, австралієць був другим в індивідуальній гонці, яку виграв українець. Ну а італієць Андреа Тарлао завоював вже другу свою «бронзу» на цьому чемпіонаті світу. Китаєць Ксіянг Ліу опинився в цій боротьбі за межею призерів – четверте місце. Відзначимо, що в заїзді брали участь представники Австралії, Австрії, Бразилії, Італії, Китаю, Нідерландів, Колумбії, Португалії, України та Чехії.

Таким чином, незважаючи на те, що друге «золото» Ноттвіля для Єгора було як ніколи близьким, але в підсумку виявилося «срібло», виступ нашого спортсмена цілком вдале. Дві нагороди чемпіонату світу вдалося завоювати завдяки ретельній підготовці та планомірній роботі велосипедиста і його тренера і батька Віктора Петровича Дементьєва. Від усієї душі вітаємо цей дует з успіхом і бажаємо подальших успішних стартів на шляху до Ріо-2016!

Відзначимо, що Єгор Дементьєв був не єдиним учасником на цьому чемпіонаті світу від України. Нашу країну також представляли Олексій Бондаренко (клас C4), а також Василь Закревський і Роман Король (клас MB).

Серед 24-х країн, які завоювали медалі, Україна з двома нагородами Єгора Дементьєва виявилася 14-й. Переможцями медального заліку стали велогонщики США – 15 медалей (5 золотих, 6 срібних та 4 бронзові). На другому місці Італія – ??11 медалей (5 золотих, 1 срібна і 5 бронзових). Третє місце у Німеччині – 17 нагород (4 золоті, 7 срібних та 6 бронзових).