Новини

Євгенія Висоцька 2-й рік поспіль стає абсолютною чемпіонкою України

На чемпіонаті України з велоспорту прийшов час найголовнішого – групових гонок у еліти. У неділю відбудеться гонка у чоловіків, а сьогодні звання чемпіонки країни визначали жінки.

Українським спортсменкам потрібно було проїхати 90 кілометрів (5 кіл по 18 кілометрів). З урахуванням складності траси така довжина виглядала оптимальною. Ще до старту гонки було очевидно, що за перемогу боротимуться три гонщиці: діюча чемпіонка Євгенія Висоцька, а також Тетяна Рябченко та Ганна Соловей. Вони зайняли п’єдестал пошани і в минулому році, і вже в цьому році на гонці з роздільного старту у вівторок.

Скажемо відразу – прогнози виправдалися, але не на 100%, так як Ганна Соловей зайняла лише 6-е місце. «Відчувала себе сьогодні гірше, ніж у вівторок. На першому колі у мене був прокол, але насправді це ніяк не позначилося на підсумковому результаті. Просто не потягнула, перші 5 спортсменок були сильнішими. День на день не доводиться. Скоро поїду на багатоденку в Чехії, там буде гонка з роздільним стартом. Сподіваюсь, що зумію показати хороший результат», – так прокоментувала свій виступ призерка чемпіонату світу-2014 Ганна Соловей.

Ну а за золото очікувано розгорнулася боротьба між Євгенією Висоцькою і Тетяною Рябченко. На третьому колі вони відірвались від усіх і стало ясно, що саме вони розіграють золото. У минулому році Висоцькій вдалося виїхати від Рябченко на останньому підйомі і фінішувати самотужки. У цьому році Тетяна зуміла відповісти на всі атаки великодосвідченої Висоцької і на вершині підйому вони були разом. Так удвох вони і приїхали на фініш, але там Висоцька краще увійшла в останній поворот і це і принесло їй перемогу. Євгенія Висоцька другий рік поспіль стає абсолютною чемпіонкою в Буковелі, вигравши і розділку і групову гонку!

Втім, за словами Тетяни Рябченко не все на фініші було так однозначно: «Перед фінішем Євгенія Висоцька займалася кросингом, перекривала мені траєкторію, я не могла її обійти ні праворуч, ні ліворуч. Нехай судді вирішують, було це в рамках правил чи ні. А так гонкою я задоволена. На відміну від минулого року, коли вона поїхала від мене на фінальному підйомі, в цей раз я зуміла втриматися. Висоцька – сильна гірська гонщиця, але і я не слабка. Хоча насправді я зараз ще не в 100% готовності. Планую бути на піку десь через тиждень, коли вийду на старт жіночій версії Джиро д’Італія. Я вже кілька разів була там 12-ю, в цей раз твердо маю намір потрапити в ТОП-10 загального заліку. Що стосується чемпіонату України в Буковелі, то траса, дійсно, дуже складна. На жодному національному чемпіонаті в Європі немає таких трас. Коли я повертаюся в свою команду (Тетяна Рябченко з цього року виступає за бельгійську команду Lensworld – Kuota – прим.) І розповідаю які підйоми нам доводиться долати, причому по 5-6 разів, то вони перебувають просто в шоці від цього».

        Ну а третє місце посіла Ольга Шекель, для неї це перший подіум чемпіонатів України і на фініші вона виглядала щасливішою за всіх: «На самому початку гонки у мене стався прокол і мені довелося наздоганяти. Але великої проблеми це не склало. Від тренера я отримала вказівку їхати в відрив, щоб змушувати суперниць наздоганяти мене і витрачати сили. Таким чином я працювала на Тетяну Рябченко. Вважаю, що вийшло непогано. Ну і звичайно для мене особисто третє місце – це велике досягнення. Тим більше я не є гірською гонщицею, не проходжу будь-якої спеціальної гірської підготовки. Але сьогодні відчувала себе дуже добре і дуже рада, що на такій важкій трасі зуміла взяти бронзу».

       Відзначимо, що в той же день пройшла гонка і у дівчат-юніорок та знову дуже впевнену перемогу з великим запасом здобула Ольга Кулинич, яка на даний момент є абсолютно найсильнішою юніоркою країни.

 

Результати групової гонки у жінок:

  1. Євгенія Висоцька (Одеська обл.) – 3:27:45
  2. Тетяна Рябченко (Житомирська обл.) + 0.05
  3. Ольга Шекель (Житомирська обл.) +4: 05

 

Показати більше

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Подивіться також

Закрыть
Кнопка «Наверх»
Закрыть